Esmaspäev, 16. oktoober 2006

Tantsud tähtedega ja reality tv


Eile nägin minagi seda kodumaist versiooni Dancing with the stars - saatest. Inglastel on see hoopis Stricktly dancing või midagi sellistja sommidel Tanssit tähtien kanssa vms....

Kõigepealt osalejatest.
Ingrid Tähismaa - minu jaoks üpris mõtetu kuulsus, aga avatants ja quickstep - no polnud päris vigagi. Ta oli trenni teinud ja vaeva näinud ning au ja kuulsust talle selle eest. Vahepeal komberdas korraks, aga muidu hindaks 6-ga.
Mikk Saar - Tuli välja, hakkas nagu tantsima, aga tegelikkuses need paar eismest sammu kekele lava olidki ainuke rumba, mis ta tegi. Muidu muudkui sirutas, vahepeal tegi mingeid pöördeid, aga kus on Rumba? Mina hindaks 2-ga
Aivar Riisalu - Riismaa on selgelt kange ning üritab anda endast kõik. Kui ta natukenegi krambist vabaneks oleks hinne ka kõrgem, kuid samas polnud ka midagi vapustavalt halba, vähemalt pärast seda sirutuste maratoni, oli hea jälle tantsu vaadata. Minu hinne on 4.
Vilja Savisaar - Appiiiiii. Ma ei saanud naeru pidama. Eelmises saates oli see naine tantinud või? Mina ei usu. Sellised puujalad all, komberdab vaeseke nii et tundub, et kohe kukub ise oma puujalgade otsa. Ja miks selline maitsetu kostüüm. Jubedus kuubis. Tantsu eest hindeks 1, sest 0-i pole võimalik panna.
Erki Nool - Noh, spordiäss, kuidas siis kappamine õnnestub? Wow, päris hästi. Isegi nurgast ristsamm ja puha. Tegemist on treenitud mehega, kes oskab võistlust võtta võistlusena. Senistest ehk suurimgi üllataja. Ma ootasin hoopis kehvemat taset, aga polnud päris vigagi. Muidugi mitte nii hea kui Tähismaa, aga parem kui Riisalu. 5 punkti.
Indrek Tarand - Oh my god! See kangetel jalgadel seismine ja partneri tantsimise mitte toetamine ja peas sammude lugemine...appi. OK. vähemalt jagus nii palju mõistust, et kui ikka üldse ei tule, siis pole mõtet ka Viljat ka teha, et komberdada nagu peata kana. Kuigi ega palju puudu ei tulnud. Ja oleks piisanud kasvõi ühest rumba ruudustki ja asja, mis laval toimus oleks võinud liigitada mingisuguseks tantsu-moodi asjaks. 2 punkti.
Gerli Padar - See tüdruk oskab tantsida. Teadjad räägivad, et tal on ka varem kogemusi sellisest tantsust. Ja muidugi muusikalides tantsimine. Ja seda oli ka tantsust näha. Sest esimest korda saate jooksul võis ka tantsu nautida. Siin olid juba trikidki sees ning tantsulaval elektrit. Tundub, et ka partneriga on hea klapp. Teistega võrreldes 7 punkti.
Reet Linna - Noh, ma olen teda näinud ka varem tantsimas, mis siis nüüd lahti. Tundub, et Korotin tahtis ise esineda ning ära teha...sellepärast tegi Reedale koreograafia, kus too ei saagi rumbat tantsida vaid peab leppima mingi Korotini ümber tammumisega. Kahju. Tundub, et tal potentsiaali olekski, kuigi paar korda pani selline muusikainimene rütmist päris mööda. Ei tea, kas ta lihtsalt laulab või on ikka rütmitaju ka...Sama tase nagu Saar-e poisil ja Tarand -i härral 2-punkti.

Aga, ega seda võistlustantsu niisama paari nädalaga selgeks polegi võimalik saada. Sellepärast säravad ehk need inimesed kergemini, kellel mingisugunegi tantsu või vähemalt aeroobikatrenni kogemus olema. Naistel ju teadupärast seda rohkem...ehk usun, et finaalis kemplevad Ingrid ja Gerli. Kuigi kui rahvas oma tahtmist saaks, siis ilmselt Riisalu viiks karika koju. Mina aga esimese saate tulemusena hoian pöidlaid hoopis Erki Nool-ele. Tal pole muusikaga varem pistmist olnud ja temal ehk kõige raskem seal, aga quickstep tuli küll päris paljulubavalt välja.
Kui nüüd arvestada puhtalt selle saate rütmikust, ehk siis mitte seda, kes kui palju eelnevalt kogemusi omab, siis oleks edetabel järgmine:
1.Gerli
2.Ingrid
3.Erki
4.Aivar
5.Mikk
6.Reet
7.Indrek
8.Vilja

Ei saanud ma aru ka Heinmetsa kallal nokkimisest. Polnud tal viga midagi. Kena ja naeratav saatejuht. Sobis sinna Mart Sandri kõrvale küll. Ja härra Sander oli veel eriti nagu kala vees. Igati meeldiv. Küll aga jäi žürii minu jaoks müsteeriumiks. Ei saanud ma kellegi punktipanemisest lõpuni aru. Kõige lähemalt minuga ehk hindas Kaie Kõrb, aga ta oli liiga neutraalne. Jüri Nael-a ma varsti vist ei salli enam kõige vähematki ja Klandorf oli selline imelik. Ants Tael -a kohta ma ei julge midagi öelda, ta on sellel alal selline korüfee, et ju tal olid omad põhjused niimoodi hindamiseks, kuid siiski jäid need kohati minu jaoks müsteeriumiks.

Nüüd aga teiste reality sarjade lemmikute juurde. Nädalalõpus sai vaadatud ka Project runway esimene pool finaalist. Jeffrey-t kahtlustatakse, et ta on teinud ebaausat mängu...ja ma usun, et kus suitsu seal tuld. Pluss ta ei läinud üldse endast niimoodi välja, nagu minnakse siis kui ei olda süüdi. Oh, see pätt on ikka pätt. Laura on ikka lemmik, mis sellest, et tema selle kogu jutu välja tõigi. Aga ma oleks ka tema asemel pannud oma kahtlused suure kella külge. See on ju võistlus lõppude lõpuks. Minu edetabel finaalis on järgmine:
1.Laura
2.Michael
3.Uli
4.Jeffrey
Kuigi ma tegelikult loodan, et Jeffrey saab veel enne lõppfinaali disklaffi.

Edasi America's next top model. Ma eriti ei hinda selliseid reality sarju, kus tegemist on väga vähe oskustega. Ja rohkem nagu mingi armastuse või ilu hindamisega. See on liiga subjektiivne. Aga selle sarja võlu on ehk siiski oskus ennast üleval pidada ja oskus siiski fotodele huvitav jääda. Iga saatega üha enam olen ma A.J. poolt. Kuigi seekord on hämmastavalt mitu, kelle poolt ka nagu olla. See ehk annabki särtsu natuke. Ja muidugi ka fakt, et Melrose mulle üldse kohe ei meeldi. Ta ei sobi kohe üldse minu meelest, aga ma arvan, et nad lasevad ta finaalini välja. Tegelikult on ta üks paras intigant ja sellepärast eriliselt antisümpaatne.
Minu edetabel järgmine, pärast viiendat saadet:
1. A.J.
2.Brooke
3.-4. Kaksikud: Amanda ja Michelle
5.CariDee
6.Eugena
7.Anchal
8.Jaeda
9.Melrose

Amazing race-is ootan ikka veel millal nad tiiruga Pärnusse jõuavad, sest selles hooajas nad käisid ja suvel oli neid Pärnus nähtud... Seal olen endiselt jalata tüdruku poolt. Kuigi tal seal vist oma mehega mingi hullem kamm, sest too ei viitsi enam võistelda. Aga kui mitte nemad, siis loodan, et hiina-vennad. Nad ka sellised toredad ja abivalmid, isegi kaasvõistlejaid heausklikult aitasid.

Ja viimaseks kodumaine Kohver. Ega seal polegi midagi muud rääkida, kui et loodan, et oma (endine) tuttav Anneken Meerits võidaks. Tobe, et need teletegijad tema ropendamised kokku on korjanud. Ta pole üldse nii ropp, kui saatest paistab. Tegelikult päris tore tüdruk oli. Kahju, et ta neid jobusid kaaslaseid seal pidi kasutama, sest aeg ja reeglid nõudsid, sest tegelikult tegi ta ikka ise kõik ära ja leidis ise nii lipu kui lahendused. Go, Anneken, Go!
Teistest nagu ei teagi kelle poolt olla. Võibolla see Priit, ta on vähemalt doktorant. Ja oli natukenegi oma nõu ja jõuga Annekenile abiks. Teiste nimedki pole õieti meelde jäänud. Ei tea kui kaua seda saadet viitsibki vaadata. hehh...tean...nii kaua kui Patrik nõuab...talle see saade meeldib...6 aastase mõttemaailmale sobilik...

1 kommentaar:

AnnekenMe! ütles ...

ääääääääääää...

ma ei teagi, mida öelda...

mu araablasest sõber ütles, et ta pani mu nime google'sse ja leidis sealt igast artikleid minust...

ma siis proovisin ka ja sattusin siia :)

endine sõber..
räägi siis, kes sa oled :D
ma hetkel liiga ähmi täis, et su blogi otsast lõpuni lugeda ja siis välja mõelda :P:P:P