Kolmapäev, 15. jaanuar 2020

Teatriaasta 2019 - Suur teatriaasta kokkuvõte - Danzumehe "Eesti teatriaasta parimatest parimate edetabelid" - teatriaasta tippude kokkuvõtte. 4.osa


154 - täpselt nii palju sai möödunud aastal nähtud erinevaid lavastusi Eesti lavadel. Teatris käimise number on pisut suurem (kui liita siia juurde kordus- ja välismaised teatrikülastused), sellesse võiks kaaasata ka eelmise aasta, mil sai nähtud 181 erinevat lavastust ning kahe aasta peale kokku sai nähtud ümmarguselt täpselt 400 etendust, see on päris ilus number. Ja kuna see 154 ka ju nii suur number on, siis võib ju ka lubada üht korralikumat aastakokkuvõtet. Nii palju aega on teatrile pühendatud läbi aasta ja sellepärast pühendasin ka palju aega nendele kokkuvõtetele.

Kui laiemalt aasta kohta rääkida, siis tööd teen ju hoopis teises vallas ning sedagi sai möödunud aastal ilmatu palju tehtud. Täiesti nagu Figaro siin ja Figaro seal :) Välisreise tervelt 8, mille seas ka päris pikki - 2 korda 2 nädalat USAs (korra läänerannikul San Francisco ja Los Angeles ning korra idarannikul - laiemalt Florida ning kitsamalt New York, Washington DC ja Boston), esimest korda Singapuris, esimest korda Araabia Ühendemiraatides (Dubai ja Abu Dhabi), esimest korda Valgevenes (Minsk), teist korda Türgis, aga esimest korda Instanbulis, mitmendat-setmendat korda Brüsselis ja lisaks veel endisel kodumaal - Soomes (Helsingis). Paljuski tänu sellele oli ka see erinevate lavastuste arv möödunud aastal 27 lavastuse võrra väiksem kui aasta varem. Samas sai maailmateatrit sellel aastal kordades rohkem nähtud kui eelmisel - no milline teatrisõber ei haaraks Broadwaylt (ja off-Broadwaylt) midagi kaasa kui suurde õuna satub... aga eks mujalt ikka ka. Möödunud aasta alguses tegin küll otsuse, et katsun rihtida lavastuste arvu 100 kanti, aga see number läks juba sügise alguses ümber ja no ei hakanud ju siis "mitte käima" enam teatris :) Tegelikult ma arvan, et 100 lavastust aastas oleks üsna optimaalne, et jõuaks ka raamatuid lugeda ja erinevat kultuuri nautida. Minu puhul siiski filmid võtsid veelgi suurema aja (kui autosõite teatritesse ei arvesta), sest nähtud filmide number ulatus mullu 234-ni. Seevastu ja paljuski tänu sellele, et lõpetasin ja sain oma teise magistrikraadi möödunud aastal (MSc lisaks varasemale MBAle ja sedapuhku siis teadusmagister ITs, ehk nüüd olen ka "insener") ning lugemine kulus rohkem erialakirjanduse peale, siis juturaamatuid kogunes mul kõigi aegade rekordvähe - kõigest 12 (jaanuari esimeses poolest olen juba 3 raamatut lugenud!). Kontserte kahe käe näppudel üle lugeda ja lisaks ju veel käputäis telesarju, mida pigem järelvaatasin kui et oleksin jõudnud otse suurest telekastist vaadata.

Kuid läheme nüüd siinse teema, ehk aasta parimate teatritegijate juurde. Sest lisaks kõigele sellele, mis juba kokku võetud, tahan neist teravamad ladvikud veel siin SUURES aastakokkuvõttes korra esile tuua, koos kõikvõimalike teiste teatriloojatega, kelle töö ju tegelikult terviku loomisel ei ole mitte vähemtähtis! On olukordi, kus muusika, koreograafia või kunstnikutöö on vaatet paremgi kui kõik muu etenduses. Sestap ei ole siinsed nimetused otseselt võetavad soovitustena (peale teatrielamuste edetabel), vaid just vastavate tegijate vahel võrdluses parimad.

Suurimate teatrielamuste TOP100 edetabelis kirjutasin ka juurde mõne sõna, miks need minule korda läksid, lisaks tõin välja nimekirjadena parimad lavastaja- ja näitlejatööd ning üle 200 teatrijuhtumi, mis ka ilmestavad, miks üks või teine meeldis rohkem kui teised, seega piirdun siin vaid edetabelite ja mitte lahtiseletustega.

Tõenäoliselt saab seekordne olema viimast korda mõneks ajaks, kui saan lubada nii suurejoonelist aastakokkuvõtet, sest sellest aastast alustan doktoriõpinguid ja tõenäoliselt märtsis on oodata üht suuremat elukorralduse-muutust. Vaevalt, et saan lubada nii palju endale teatriskäimist ja ammugi sellest kirjutamist... Aga annan endast parima! :)

Ehk siis arvesse läksid need Eesti teatrite 154 lavastust, mida õnnestus näha-vaadata-kogeda ajavahemikul 1.jaanuar 2019 - 31.jaanuar 2019.


SUURIM TEATRIELAMUS 2019 TOP20

20. AV Maria - Teater Kelm (autor Karl Koppelmaa, nähtud 30.01)
19. Ööpiltnikud - ERM Teater (autor Gerda Kordemets, nähtud 4.05)
18. Kommuun - Tallinna Linnateater (autorid Mogens Rukov/Thomas Vinterberg, nähtud 16.12)
17. Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus - Ugala (autor Jonas Jonasson, nähtud 14.09)
16. Enigma variatsioonid - Tallinna Linnateater (autor Eric-Emmanuel Schmitt, nähtud 19.12)
15. Nukumaja, osa 2 - Eesti Draamateater (autor Lucas Hnath, nähtud 8.05)
14. Kant - Tallinna Linnateater (autor Marius Ivaškevičius, nähtud 18.04)
13. Monument - Kinoteater/Von Krahli Teater (autor Marius von Mayenburg, nähtud 21.01)
12. Õnnelik tund - Pullitalliteater (autor Jaan Tõtte, nähtud 21.06)
11. Once - Ugala (autorid Enda Walsh/Glen Hansard/Marketa Irglova, nähtud 2.02)

10. Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi - Ugala (autorid Liis Aedmaa/Laura Kalle, nähtud 11.12)
9. Etturid - Ugala (autor Eno Raud, nähtud 10.05)
8. Linnade põletamine - Eesti Draamateater (autor Kai Aareleid, nähtud 18.12)
7. Minu Eesti vanaema - Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M. (autor Julia Aug, nähtud 26.03)
6. Surmkindlad asjad siin elus - Ugala (autor Andrew Bovell, nähtud 12.03)

5. Vanahunt - Taarka Pärimusteater (autor Feodor Vanahunt, nähtud 4.08)
4. Dekameron - TÜ VKA 12.lend/VAT Teater (autor Giovanni Boccaccio, nähtud 13.03)
3. Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse - Vaba Lava Narva/Vene Teater (autor Pavel Demirski, nähtud 29.01)
2. Kaukaasia kriidiring - Vanemuine (autor Bertold Brecht, nähtud 23.02)
1. Kirvetüü - Ain Mäeots (autor Ott Kilusk, nähtud 29.06)


PARIM LAVASTAJA TOP20

20. Hendrik Toompere - Miks Jeppe joob? (Rakvere Teater)
19. Mehis Pihla - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)
18. Taago Tubin - Minu haukuv koer (Karlova Teater)
17. Ain Mäeots - Teatrisaaga W (Vanemuine)
16. Katrin Pärn/Janek Savolainen - Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast (Vanemuine)
15. Artjom Garejev - Vaenlane (Vene Teater)
14. Taago Tubin - Etturid (Ugala)
13. Gerda Kordemets - Ööpiltnikud (ERM Teater)
12. Tanel Jonas - Julm mõrvar Hasse Karlsson... (Vanemuine)
11. Kaili Viidas - Ihu paradiis (Endla)

10. Ringo Ramul - Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (Ugala)
9. Helena Kesonen - Vanahunt (Taarka Pärimusteater)
8. Kaija M Kalvet - Ernesto küülikud (Must Kast)
7. Aare Toikka - Dekameron (TÜ VKA 12.lend/VAT Teater)
6. Mait Joorits - Momo (NUKU)

5. Priit Pedajas - Põud ja vihm... (Eesti Draamateater)
4. Julia Aug - Minu eesti vanaema (Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.)
3. Tiit Palu - Kaukaasia kriidiring (Vanemuine)
2. Yuri Muravitsky - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
1. Ain Mäeots - Kirvetüü (Vanemuine)


PARIM AUTORITEATER TOP10

10. Kaija M Kalvet - Jõud (Must Kast)
9. Andri Luup - Muna (Theatrum)
8. Margus Tabor - Mammaga mandril/Mamma-lood Tallinna moodi (Margus Tabor)
7. Tiit Palu - Tere, kallis! (Vanemuine)
6. Karl Koppelmaa - sest meid on õpetatud madusid kartma (Teater Kelm)

5. Helen Rekkor - Kiskja (VAT Teater)
4. Gerda Kordemets - Ööpiltnikud (ERM Teater)
3. Karl Koppelmaa - AV Maria (Teater Kelm)
2. Laura Kalle/Liis Aedmaa - Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi (Ugala)
1. Julia Aug - Minu eesti vanaema (Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.)


PARIM MEESPEAOSA TOP20

20. Andres Mähar - Kirvetüü (Vanemuine)
19. Hannes Kaljujärv - Pikk päevatee kaob öösse (Vanemuine)
18. Gert Raudsep - Hakkame, mehed, minema (Eesti Päevalehe projekt)
17. Egon Nuter - Enigma variatsioonid (Tallinna Linnateater)
16. Toomas Suuman - Loojanguekspress (Rakvere Teater)
15. Veiko Porkanen - Kirvetüü (Vanemuine)
14. Toomas Täht - Minu haukuv koer (Karlova Teater)
13. Priit Loog - Ihu Paradiis (Endla)
12. Janek Sarapson - Tantsutund (Endla)
11. Andres Raag - Südameharjutus (Tallinna Linnateater)

10. Egon Nuter - Kant (Tallinna Linnateater)
9. Martin Mill - Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi (Ugala)
8. Agur Seim - Ernesto küülikud (Must Kast)
7. Sander Rebane - Gesamtkunswerk (Kinoteater)
6. Guido Kangur - Kontrabass (Eesti Draamateater)

5. Andrus Vaarik - Enigma variatsioonid (Tallinna Linnateater)
4. Aarne Soro - Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (Ugala)
3. Karol Kuntsel - Naiste kool (Vanemuine)
2. Ringo Ramul - Etturid (Ugala)
1. Sander Roosimägi - Vihmausside elust (Tallinna Linnateater)


PARIM NAISPEAOSA TOP20

20. Helena Merzin-Tamm - Armas luiskaja (Kadrioru Kunstimuuseumi projekt)
19. Lauli Otsar - sest meid on õpetatud madusid kartma (Teater Kelm)
18. Triinu Meriste - Kosmilised saialilled (VAT Teater)
17. Maarja Tammemägi - Kiskja (VAT Teater)
16. Ene Järvis - Lootuskiir pimeduses (Sundown Entertainment)
15. Evelin Võigemast - Monument (Kinoteater/Von Krahli Teater)
14. Hele Kõrve - Vihmausside elust (Tallinna Linnateater)
13. Piret Kalda - Südameharjutus (Tallinna Linnateater)
12. Triin Lepik - Ihu paradiis (Endla)
11. Ingrid Isotamm - Minu haukuv koer (Karlova Teater)

10. Hele Kõrve - Kommuun (Tallinna Linnateater)
9. Kersti Tombak - Ööpiltnikud (ERM Teater)
8. Elle Kull - Lootuskiir pimeduses (Sundown Entertainment)
7. Mirtel Pohla - Minu eesti vanaema (Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.)
6. Carita Vaikjärv - Kopsud (Endla)

5. Katrin Pärn - Tere, kallis! (Vanemuine)
4. Riina Maidre - Juudit (R.A.A.a.M.)
3. Kersti Heinloo - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)
2. Carmen Mikiver - Mulla all (Apollo Film Productions)
1. Teele Pärn - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)


PARIM MEESKÕRVALOSA TOP20

20. Jaan Rekkor - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
19. Priit Loog - Oliver Twist (Endla)
18. Robert Annus - Teatrisaaga W (Vanemuine)
17. Karl Edgar Tammi - Ernesto küülikud (Must Kast)
16. Indrek Sammul - See laps (Theatrum)
15. Sergei Furmanjuk - Ära imesta kui sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
14. Alexandr Domowoy - Ära imesta kui sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
13. Jaan Rekkor - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)
12. Aivar Tommingas - Teatrisaaga W (Vanemuine)
11. Allan Noormets - Gorge Mastromase rituaalne tapmine (Tallinna Linnateater)

10. Harry Kõrvits - Tasa, vaikselt sõudvad pilved (Kuressaare Teater)
9. Karl Laumets - Naiste kool (Vanemuine)
8. Markus Truup - AV Maria (Teater Kelm)
7. Priit Strandberg - Julm mõrvar Hasse Karlsson... (Vanemuine)
6. Indrek Taalmaa - Ihu paradiis (Endla)

5. Martin Mill - Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (Ugala)
4. Christopher Rajaveer - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
3. Aarne Soro - Surmkindlad asjad siin elus (Ugala)
2. Tõnn Lamp - Gorge Mastromase rituaalne tapmine (Tallinna Linnateater)
1. Ott Sepp - Kirvetüü (Vanemuine)


PARIM NAISKÕRVALOSA TOP20

20. Elisabet Reinsalu - Kant (Tallinna Linnateater)
19. Evelin Võigemast - Gorge Mastromase rituaalne tapmine (Tallinna Linnateater)
18. Viire Valdma - Põud ja vihm... (Eesti Draamateater)
17. Elina Reinold - Juudit (R.A.A.A.M.)
16. Kadri Lepp - Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (Ugala)
15. Jaanika Tammaru - Ernesto küülikud (Must Kast)
14. Leila Säälik - Kadri (Emajõe Suveteater)
13. Piret Simson - Lõhe (Vaba Lava)
12. Helena Lotman - Teatrisaaga W (Vanemuine)
11. Piret Krumm - West Side Story (Estonia)

10. Liina Olmaru - See laps (Theatrum)
9. Jane Napp - Tasa, vaikselt sõudvad pilved (Kuressaare Teater)
8. Alina Karmazina - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
7. Karin Lamson - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
6. Anne Türnpu - Rahvavaenlane (Eesti Draamateater)

5. Anneli Rahkema - Miks Jeppe joob? (Rakvere Teater)
4. Maria Annus - Julm mõrvar Hasse Karlsson... (Vanemuine)
3. Maria Klenskaja - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
2. Mari Lill - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)
1. Piret Simson - Ööpiltnikud (ERM Teater)


PARIM NOOR, ALLA 30-AASTANE NÄITLEJA TOP20

20. Teele Pärn - Gesamtkunswerk (Kinoteater)
19. Robert Saaremäe - Etturid (Ugala)
18. Karl Edgar Tammi - Ernesto küülikud (Must Kast)
17. Jaanika Tammaru - Ernesto küülikud (Must Kast)
16. Helena Lotman - Teatrisaaga W (Vanemuine)
15. Jane Napp - Tasa, vaikselt sõudvad pilved (Kuressaare Teater)
14. Karin Lamson - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
13. Lauli Otsar - AV Maria (Teater Kelm)
12. Grete Jürgenson - Nagu peeglis (Rakvere Teater)
11. Mart Müürisepp - Apelsinitüdruk (NUKU)

10. Lauli Otsar - sest meid on õpetatud madusid kartma (Teater Kelm)
9. Maarja Tammemägi - Kiskja (VAT Teater)
8. Karl Laumets - Naiste kool (Vanemuine)
7. Markus Truup - AV Maria (Teater Kelm)
6. Priit Strandberg - Julm mõrvar Hasse Karlsso... (Vanemuine)

5. Christopher Rajaveer - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
4. Teele Pärn - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
3. Sander Rebane - Gesamtkunstwerk (Kinoteater)
2. Ringo Ramul - Etturid (Ugala)
1. Sander Roosimägi - Vihmausside elust (Tallinna Linnateater)


PARIMAD 60+ NÄITLEJAD TOP20

20. Andrus Vaarik - Õnnelik tund (Pullitalliteater)
19. Tatjana Manevskaja - Utoopia (eskiis) (Kuldse Maski off-programm)
18. Andrus Vaarik - Kant (Tallinna Linnateater)
17. Ülle Kaljuste - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
16. Jaan Rekkor - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
15. Hannes Kaljujärv - Pikk päevatee kaob öösse (Vanemuine)
14. Egon Nuter - Enigma variatsioonid (Tallinna Linnateater)
13. Toomas Suuman - Loojanguekspress (Rakvere Teater)
12. Külliki Saldre - Teatrisaaga W (Vanemuine)
11. Ene Järvis - Lootuskiir pimeduses (Sundown Entertainment)

10. Leila Säälik - Kadri (Emajõe Suveteater)
9. Aivar Tommingas - Teatrisaaga W (Vanemuine)
8. Harry Kõrvits - Tasa, vaikselt sõudvad pilved (Kuressaare Teater)
7. Jaan Rekkor - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)
6. Egon Nuter - Kant (Tallinna Linnateater)

5. Guido Kangur - Kontrabass (Eesti Draamateater)
4. Andrus Vaarik - Enigma variatsioonid (Tallinna Linnateater)
3. Maria Klenskaja - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
2. Elle Kull - Lootuskiir pimeduses (Sundown Entertainment)
1. Mari Lill - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)


PARIMAD UUED NÄITLEJAD (keda minul pole õnnestunud varasematel aastatel näha) TOP20

20. Andrus Eelmäe - Garaaž (PolygonTeater/Vana Baskini Teater) ja Kodukäijad (Kellerteater)
19. Maria Kallaster - Ööpiltnikud (ERM Teater)
18. Margus Kits - Pidu tuli (Raadi Suveteater)
17. Sandra Ashilevi - Lootuskiir pimeduses (Sundown Entertainment)
16. Rahel Ollisaar - Mõrvad Rue Morgue'il ja Kodukäijad (Kellerteater)
12.-15. Johann Kristjan Aimla - Ihnus (VHK/Theatrum)
12.-15. Egert Kadastu - Ihnus (VHK/Theatrum)
12.-15. Elss Raidmets - Ihnus (VHK/Theatrum)
12.-15. Frantz Malmsten - Ihnus (VHK/Theatrum)
11. Jessica Agneta Kari - Õnnelik tund (Pullitalliteater

10. Ivan Aleksejev - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
3.-9. Mihkel Kuusk - Once (Ugala) ja Kuidas minust sai Hapkohmah (TÜ VKA 13.lend/Ugala)
3.-9 Maria Paiste - Kuidas minust sai Hapkomah (TÜ VKA 13.lend/Ugala)
3.-9 Ruuben-Joosua Palu - Kuidas minust sai Hapkomah (TÜ VKA 13.lend/Ugala)
3.-9 Marion Tammet - Kuidas minust sai Hapkomah (TÜ VKA 13.lend/Ugala)

3.-9 Miika Pihlak - Tuhkatriinu (Ugala) ja Kuidas minust sai Hapkomah (TÜ VKA 13.lend/Ugala)
3.-9 Karmel Naudre - Kuidas minust sai Hapkomah (TÜ VKA 13.lend/Ugala)
3.-9. Rainer Elhi - Kuidas minust sai Hapkomah (TÜ VKA 13.lend/Ugala)
2. Tatjana Manevskaja - Utoopia (eskiis) (Kuldse maski off-programm)
1. Igor Rogatšov - Vaenlane (Vene Teater) ja Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)


PARIM INDIE-TEATER TOP20

20. Eesti Päevalehe projekt - Hakkame, mehed, minema
19. VHK/Theatrum - Ihnus
18. Vaba Lava - Lõhe
17. Emajõe Suveteater - Kadri
16. Margus Tabor - Mammaga mandril ehk Mamma-lood Tallinna moodi
15. Sundown Entertainment - Lootuskiir pimeduses
14. Theatrum - See laps
13. Teater Kelm - sest meid on õpetatud madusid kartma
12. Apollo Film Productions - Mulla all
11. R.A.A.A.M. - Juudit

10. Kinoteater - Gesamtkunstwerk
9. Karlova Teater - Minu haukuv koer
8. Must Kast - Ernesto küülikud
7. VAT Teater - Kiskja
6. Teater Kelm - AV Maria

5. Kinoteater/Von Krahli Teater - Monument
4. Pullitalliteater - Õnnelik tund
3. Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.-Minu Eesti vanaema
2. Taarka Pärimusteater - Vanahunt
1. TÜ VKA 12.lend/VAT Teater - Dekameron


PARIM KUNSTNIKUTÖÖ TOP20

20. Maret Tamme - Faehlmann (Vanemuine)
19. Kristel Maamägi - Momo (NUKU)
18. Marion Undusk - Pikk päevatee kaob öösse (Vanemuine)
17. Mailis Laur - Pipi peab jõule (TÜ VKA/Rakvere Teater)
16. Pille Kose - Kiskja (VAT Teater)
15. Liina Unt - Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi (Ugala)
14. Kristjan Suits (stsenograaf) - Teatrisaaga W (Vanemuine)
13. Kristjan Suits - Kuldse liilia saladus (Rakvere Teater)
12. Inga Vares - Ernesto küülikud (Must Kast)
11. Liisa Soolepp - Once (Ugala)

10. Kristjan Suits - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)
9. Polina Grechko - Minu Eesti vanaema (Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.)
8. Karoliina Kull ja Johannes Valdma - AV Maria (Teater Kelm)
7. Rene Liivamägi - Puumees (Tartu Uus Teater)
6. RedHaus/Piret Peil - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)

5. Pille Jänes - Põud ja vihm... (Eesti Draamateater)
4. Pille Jänes - Miks Jeppe joob? (Rakvere Teater)
3. Iir Hermeliin - Kirvetüü (Vanemuine)
2. Yana Khanikova - Tuhkatriinu (Ugala)
1. Kristjan Suits - Julm mõrvar Hasse Karlsson... (Vanemuine)


PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK TOP20

20. Liina Tepand - Ööpiltnikud (ERM Teater)
19. Pille Jänes - Põud ja vihm... (Eesti Draamateater)
18. Wu Lei - Lageda laulud (Vanemuine)
17. Kirill Safonov - Mina olin siin (Fine5 Tantsuteater)
16. Liina Unt - Armas luiskaja (Kadrioru Kunstimuuseumi projekt)
15. Karmo Mende - Vihmausside elust (Tallinna Linnateater)
14. Iir Hermeliin - Kirvetüü (Vanemuine)
13. Kristel Maamägi - Momo (NUKU)
12. Kristjan Suits - Kant (Tallinna Linnateater)
11. Kairi Maidla - Eesti jumalad (Paide Teater)

10. Maret Tamme - Faehlmann (Vanemuine)
9. Inga Vares - Ernesto küülikud (Must Kast)
8. Kristjan Suits - Nukumaja, osa 2 (Eesti Draamateater)
7. Pille Jänes - Armastus Krimmis (Eesti Draamateater)
6. Kalle Aasamäe - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)

5. Liina Unt - Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi (Ugala)
4. Gerly Tinn - Teatrisaaga W (Vanemuine)
3. Triinu Pungits - Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast (Vanemuine)
2. Pille Jänes - Miks Jeppe joob? (Rakvere Teater)
1. Gerly Tinn - Naiste kool (Vanemuine)


MUUSIKALINE-/HELIKUJUNDUS/TÖÖ MUUSIKA JA HELIDEGA TOP20

20. Ragnar Toompuu - Marite Butkaite eksklusiivsetel tekstidel (Improteater Impeerium/Tilt-festival)
19. Mart Rauba - Kuidas minust sai Hapkomah (Ugala)
18. Siim Aimla/Ara Yaralyan(live-esitus) - Mõrvad Rue Morgue'il (Kellerteater)
17. Vahur Keller/Liina Sumera/Rene Topolev - Kodukäijad (Kellerteater)
16. Peeter Konovalov - Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi (Ugala)
15. Liisa Koemets - Vanahunt (Taarka Pärimusteater)
14. Hannaliisa Uusma - Minu nimi on Xiaodie, but you can call me baby (Movement in Principle/Sõltumatu Tantsu Lava)
13. Lauri Lüdimois/Arno Tamm (muusikaline kujundus)+ muusikud(Arno Tamm, Marvin Mitt, Kalev Välk, Mart Nõmm ja Marko Mägi) - Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (Ugala)
12. Merike Paberits&trupp - Eestlaste muiste lugu ja sugu (Vaba Vanker)
11. Jürgen Kristoffer Korstnik - Esimesed suudlused (Salme Teater)

10. Mikk Mengel - Apelsinitüdruk - helikujundus (NUKU)
9. Mingo Rajandi - Kontrabass (Eesti Draamateater)
8. Tõnu Raadik - Kassid - muusikajuht+live-muusik (Piip ja Tuut Teater)
7. Kristjan Järvi(muusikaline juht ja dirigent)/Kristo Matson(seadete autor)/Tallinna Kammerotkester(live-esitus) - Planeet Harmoonia (Birgitta-festival)
6. Hirvo Surve/Estonia poiste ja noormeestekoor (kooriseaded ja live-esitus) - Hakkame, mehed, minema (Eesti Päevalehe projekt)

5. Deniss Vinogradov/Lilia Märtmaa - Siddharta (Goltsman Ballet/Tervendavad helid)
4. Mait Rebane - Garaaž (PolygonTeater/Vana Baskini Teater)
3. Peeter Konovalov/Andre Maaker - Once (Ugala)
2. Vladimir Džumkov (helidisainer) - Ära imesta kui sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
1. Rauno Vaher/Kenn-Eerik Kannike/Kirill Havanski - Eesti jumalad (Paide Teater)


PARIM HELILOOJA (ORIGINAAL) TOP20

20. Markus Robam - Ööpiltnikud (ERM Teater)
19. Ardo Ran Varres - Juudit (R.A.A.A.M.)
18. Marten Kuningas - Jõud (Must Kast)
17. Toomas Lunge - Kadri (Emajõe Suveteater)
16. Raido Linkmann/Mari Jürjens - Kuldse liilia saladus (Rakvere Teater)
15. Katri Rebane - Sipsik ja vana-aja asjad (Estonia)
14. Jarek Kasar - Oliver Twist (Endla)
13. Henry Kõrvits/Paul Oja - Vapruse värinad (NUKU)
12. Argo Vals - Somnium (Tallinna Tantsuteater)
11. Tauno Aints/Ardo Ran Varres/Leslie Da Bass - Teatrisaaga W (Vanemuine

10. Deniss Vinogradov/Lilia Märtmaa - Siddharta (Goltsman Ballet/Tervendavad Helid)
9. Jürgen Kristoffer Korstnik - Esimesed suudlused (Salme Teater)
8. Mait Rebane - Garaaž (PolygonTeater/Vana Baskini Teater)
7. Siim Aimla - Mõrvad Rue Morgue'il (Kellerteater)
6. Urmas Lattikas - Apelsinitüdruk (NUKU)

5. Veiko Tubin - Dekameron (VAT Teater)
4. Peeter Konovalov - Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi (Ugala)
3. Raido Linkmann - Emilie Sagée (Kellerteater)
2. Rauno Vaher/Kenn-Eerik Kannike/Kirill Havanski - Eesti jumalad (Paide Teater)
1. Aleksandr Žedeljov - Momo (NUKU)


PARIM LAUL TEATRIS (mida varem pole EESTI KEELES kuulnud) TOP20

20. Naised - vene musketäridefilmi laulu eestistatud versioon - paka, paka pakiraam... (Apollo Film Productions)
19. Jõud - "Jõud" (Must Kast)
18. Oliver Twist - varga (Ott Raidmets) laul (Endla)
17. Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi - Puhviku-laul (Ugala)
16. Kassid - halli kassi laul (Piip ja Tuut Teater)
15. Kassid - musta kassi laul (Piip ja Tuut Teater)
14. Vapruse värinad - Volli ja Ville alguseräpp (NUKU)
13. Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi - naised, kes kohtlevad oma meest, nagu tolmulappi-laul (Ugala)
12. Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus - Nõukogude Liidu tõus ja langus (esitas Laura Kalle) (Ugala)
11. Kuidas minust sai Hapkomah - Narko-räpp (Sass Henno/Mart Rauba) (Ugala)

10. Teatrisaaga W - ainus, mis on parem kolisevast on krabisev (esitas trio-Jaan Willem Sibul, Jüri Lumiste, Veiko Porkanen) (Vanemuine)
9. Röövel Hotzenplotz - Vanaema rattasõidulaul (esitas Getter Meresmaa) (NUKU)
8. Kirvetüü - Setu naiskoori harjutuslaul (Vanemuine)
7. Vanahunt - Petserihin lähen luvva ärä müün (Taarka Pärimusteater)
6. Once - Priit Võigemasti etenduse alguses esitatud laul

5. Kommuun - "halvad päevad"(naiste päevade hümn) (Tallinna Linnateater)
4. Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi - Terje Tseko tagaajamise laul (Ugala)
3. Vapruse värinad - väikeste luikede tantsu uusversioon - roheline räpp (NUKU
2. Once - kuulsa hiti "Falling slowly" eestikeelne versioon (Ugala)
1. Kuldse liilia saladus - Mari Jürjensi kirjutatud/esitatud nimilaul (Rakvere Teater)


PARIM VISUAAL-/TEHNILISED LAHENDUSED/VIDEOKUNST TOP20

20. Rene Topolev - Armunud alkeemik (Kellerteater)
19. Epp Kubu - Vapruse värinad (NUKU)
18. Ann Einberg - Linnade põletamine (Eesti Draamateater)
17. Sander Põldsaar/Pille Kannimäe - Planeet Harmoonia (Birgitt-festival)
16. Kärt Petser - Kuidas minust sai Hapkomah (Ugala)
15. Rene Topolev/Robert Olisah - Minu vanaisa osaks lennata (Piip ja Tuut Teater)
14. ?? - dekameron (Martin Kirsiste EMTA projekt)
13. ?? - Vaenlane (Vene Teater)
12. Tauno Makke/Jekaterina Abramova/Silver Kaljula - Rahvavaenlane (Eesti Draamateater)
11. Kärt Petser - Tuhkatriinu (Ugala)

10. Carmen Seljamaa - Kihk (TeMuFi)
9. Julia Ishakova - Lõhe (Vaba Lava)
8. Argo Valdmaa - Oliver Twist (Endla)
7. Alyona Movko - See laps (Theatrum)
6. Valentin Silitsenko - Trisolde. Nuttev tamm (Fine5 Tantsuteater)

5. Laura Romanova - Minu eesti vanaema (Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.)
4. Kärt Petser - Pipi peab jõule (TÜ VKA/Rakvere Teater)
3. Emer Värk - Mulla all (Apollo Film Productions)
2. Argo Valdmaa/Janek Savolainen - Teravmeelne hidalgo don Quijote La Manchast (Vanemuine)
1. Taavi "Miisu" Varm - Momo (NUKU)


PARIM VALGUSKUNSTNIK TOP20

20. Sander Põllu - Kiskja (VAT Teater)
19. Priidu Adlas - Minu eesti vanaema (Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.)
18. Priidu Adlas - Planeet Harmoonia (Birgitta-festival)
17. Mari-Riin Paavo - Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (Ugala)
16. Anton Kulagin - Minu nimi on Xiaodie, but you can call me baby (Movement in Principle/Sõltumatu Tantsu Lava)
15. Priidu Adlas - Faehlmann (Vanemuine)
14. Priidu Adlas - Somnium (Tallinna Tantsuteater)
13. Rene Liivamägi - Minu haukuv koer (Karlova Teater)
12. Rene Liivamägi - Momo (NUKU)
11. Villu Konrad/Laura Maria Mäits - Once (Ugala)

10. Roomet Villau - Kinnine kohus (Rakvere Teater)
9. Ants Kurist - Trisolde. Nuttev tamm (Fine5 Tantsuteater)
8. Karl Marken - Ernesto küülikud (Must Kast)
7. Priidu Adlas - Teravmeelne hidalgo don Quijote La Manchast (Vanemuine)
6. Rene Liivamägi - Kuldse liilia saladus (Rakvere Teater)

5. Kristjan Suits - Julm mõrvar Hasse Karlsson... (Vanemuine)
4. Priidu Adlas - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
3. Priidu Adlas - Juudit (R.A.A.A.M.)
2. Rene Liivamägi - Teatrisaaga W (Vanemuine)
1. Rene Liivamägi - Puumees (Tartu Uus Teater)


PARIM KOREOGRAAFIA/LIIKUMINE TANTSULAVASTUSES/MUUSIKALIS, SEGAŽANRI- VÕI EKSPERIMENAALLAVASTUSES TOP20

20. Steffi Pähn/Ursel Tilk - Between dreams and drowning (Paide Teater/Sõltumatu Tantsu Lava)
19. Marika Aidla - Pidu tuli (Raadi Suveteater)
18. ?? - Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi (Ugala)
17. Jaanika Tammaru - Pipi peab jõule (TÜ VKA/Rakvere Teater)
16. Raho Aadla/Arolin Raudva - Emilie Sagee (Kellerteater)
15. Helen Solovjev - Jõud (Must Kast)
14. Tiina Mölder/Kärt Tõnisson/Helen Reitsnik/Ajjar Ausma/Päär Päärenson - 2+2=22 (Sõltumatu Tantsu Lava)
13. Maria Goltsman/Kirsi Mari Lepik - Siddharta (Goltsman Ballet/Tervendavad Helid)
12. Heili Lindepuu - Somnium (Tallinna Tantsuteater)
11. Marge Ehrenbusch - Kassid (Piip ja Tuut Teater)

10. Olga Zitluhina/trupp - Mina olin siin (Fine5 Tantsuteater)
9. Maria Goltsman - Maal, mis tantsib (Goltsman Ballet/Mone2Klimt)
8. Heili Lindepuu - Kadri (Emajõe Suveteater)
7. Adrienne Åbjörn/Rein Oja - West Side Story (Estonia)
6. Britt Kõrsmaa - Teatrisaaga W (Vanemuine)

5. Rauno Zubko/Siim Praats - Oliver Twist (Endla)
4. Renee Nõmmik/Simo Kruusement - Trisolde. Nuttev tamm (Fine5 Tantsuteater)
3. Janek Savolainen - Teravmeelne hidalgo don Quijote La Manchast (Vanemuine)
2. Olga Privis - Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse (Vaba Lava Narva/Vene Teater)
1. Wang Yuanyuan - Lageda laulud (Vanemuine)


PARIM KOREOGRAAFIA/LIIKUMINE DRAAMALAVASTUSES TOP20

20. Hanna Junti - 100 M More (TÜ VKA/Tartu Uus Teater)
19. Hellar Bergmann - Ihu paradiis (Endla)
18. ? - Eesti jumalad (Paide Teater)
17. ? - Vanahunt (Taarka Pärimusteater)
16. Ruth Zaporah - Ruth (Ugala)
15. Stasys Brilis - Naised (Apollo Film Productions)
14. ?? - Onu Vanja (Rakvere Teater)
13. Sylvia Köster - Kuldse liilia saladus (Rakvere Teater)
12. Oleg Titov - Tuhkatriinu (Ugala)
11. Raido Mägi - Etturid (Ugala)

10. Marika Aidla - Naiste kool (Vanemuine)
9. Rauno Zubko - Pidusöök (Endla)
8. Stasys Brilis - Püksid maha! (Apollo Film Productions)
7. Siim Tõniste - Kiskja (VAT Teater)
6. Silas Stubbs - Ööpiltnikud (ERM Teater)

5. Tiina Mölder - Ihnus (VHK/Theatrum)
4. Renate Keerd - Tantsutund (Endla)
3. Jaanika Tammaru - Kuidas minust sai Hapkomah (TÜ VKA/Ugala)
2. Rauno Zubko - Gesamtkunswerk (Kinoteater)
1. Renee Nõmmik ja Tiina Ollesk - Juudit (R.A.A.A.M.)


PARIM TANTSIJA TANTSU-, MUUSIKA või SEGAETENDUSES TOP10

10. Katre Sabbal - Trisolde. Nuttev tamm  (Fine5 Tantsuteater)
9. Merilin Mutli - Teravmeelne hidalgo don Quijote La Manchast (Vanemuine)
8. Simo Kruusement - Trisolde. Nuttev tamm (Fine5 Tantsuteater)
7. Matteo Tonolo - Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast (Vanemuine)
6. Maria Engel - Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast (Vanemuine)

5. Maria Engel - Teatrisaaga W (Vanemuine)
4. Alain Diveaux - Lageda laulud (Vanemuine)
3. Raminta Radžykaite - Lageda laulud (Vanemuine)
2. Gus Upscotch - Lageda laulud (Vanemuine)
1. Tiina Ollesk - Trisolde. Nuttev tamm (Fine5 Tantsuteater)


PARIM TANTSIJA DRAAMAETENDUSES või DRAAMANÄITLEJA TOP10

10. Riina Maidre ja Kristo Viiding - Juudit (R.A.A.A.M.)
9. Maarja Tammemägi - Kassid (Piip ja Tuut Teater)
8. Janek Joost - Teravmeelne hidalgo don Quijote La Manchast (Vanemuin)
7. Nikolai Bentsler - Püksid maha! (Apollo Film Productions)
6. Jaanus Tepomees - Somnium (Tallinna Tantsuteater)

5. Miika Pihlak - Kuidas minust sain Hapkomah (Ugala)
4. Kadri Rämmeld ja Janek Sarapson - Tantsutund (Endla)
3. Markus Truup - Paratamatus elada ühel ajal (Von Krahli Teater)
2. Aarne Soro ja Jaana Kena - Etturid (Ugala)
1. Sander Rebane ja Getter Meresmaa - Gesamtkunswerk (Kinoteater)


SUURIM POSITIIVNE ÜLLATUS või AVASTUS TOP20

20. Tatjana Manevskaja - Utoopia (eskiis) (Kuldse Maski off-programm)
19. Igor Rogatšov - Vaenlane (Vene Teater)
18. Vaba Vanker - Eestlaste muistne lugu ja sugu
17. Goltsman Ballet - Siddharta ja Maal, mis tantsib
16. Riho Kütsar - Pidu tuli
15. Vallo Kirs - Tuhkatriinu
14. Taarka Pärimusteater - Vanahunt
13. Marika Palm - Surmkindlad asjad siin elus
12. Helena Lotman - Teatrisaaga W
11. Simo Kruusement - Trisolde. Nuttev tamm

10. Ants Kurist - Trisolde. Nuttev tamm
9. Janek Sarapson - Tantsutund
8. Tiina Ollest - Trisolde. Nuttev tamm
7. Andres Puustusmaa - AV Maria
6. Tõnn Lamp - Gorge Mastromase rituaalne tapmine

5. Taavi "Miisu" Varm - Momo
4. Elle Kull - Lootuskiir pimeduses
3. Triin Lepik - Ihu paradiis
2. Ott Sepp - Kirvetüü
1. Piret Simson - Ööpiltnikud


PARIM KODUMAINE ORIGINAALDRAMATURGIA TOP20

20. Kaija M Kalvet "Jõud" (Must Kast)
19. Henrik Kalmet/Paul Piik/Paavo Piik "Pidusöök" (Endla)
18. Andra Teede "Hakkame, mehed, minema" (Eesti Päevalehe projekt)
17. Trupp "Lõhe" (Vaba Lava)
16. Karl Laumets/Liisa Saaremäel "Leek" (Teatri- ja Muusikamuuseumi projekt)
15. Karl Koppelmaa "sest meid on õpetatud madusid kartma" (Teater Kelm)
14. Loone Ots "Üksi lehekuu põues" (TikerKultuur)
13. Paavo Piik ja trupp "Gesamtkunswerk" (Kinoteater)
12. Andri Luup "Muna" (Theatrum)
11. Loone Ots/Anu Tonts/Ain Mäeots/Rein Pakk "Teatrisaaga W" (Vanemuine)

10. Loone Ots/Kaili Viidas "Ihu paradiis" (Endla)
9. Margus Tabor "Mammaga mandril - Mamma lood Tallinna moodi" (Margus Tabor)
8. Gerda Kordemets "Ööpiltnikud" (ERM Teater)
7. Helen Rekkor "Kiskja" (VAT Teater)
6. Julia Aug "Minu eesti vanaema" (Vaba Lava Narva/R.A.A.A.M.)

5. Liis Aedmaa/Laura Kalle "Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi" (Ugala)
4. Jaan Tätte "Õnnelik tund" (Pullitalliteater)
3. Tiit Palu "Tere, kallis!" (Vanemuine)
2. Karl Koppelmaa "AV Maria" (Teater Kelm)
1. Ott Kilusk "Kirvetüü" (Vanemuine)


VÄLISMAINE DRAMATURGIA ESIMEST KORDA EESTI LAVAL TOP10

10. Joel Pommerat "See laps" (Theatrum)
9. James McLindon "Mulla all" (Apollo Film Productions)
8. Ingmar Bergman "Nagu peeglis" (Rakvere Teater)
7. Eric Coble "Minu haukuv koer" (Karlova Teater)
6. Pavel Demirski "Ära imesta kui sinu maja süütama tullakse" (Vaba Lava Narva/Vene Teater)

5. Andrew Bovell "Surmkindlad asjad siin elus" (Ugala)
4. Marius Ivaškevičius "Kant" (Tallinna Linnateater)
3. Bertold Brecht "Kaukaasia kriidiring" (Vanemuine)
2. Marius von Mayenburg "Monument" (Kinoteater/Von Krahli Teater)
1. Lucas Hnath "Nukumaja, osa 2" (Eesti Draamateater)


PARIM DRAMATISEERING TOP20

20. Tiit Palu "Armastuse narrid" (Pärnu Suveteater)
19. Vahur Keller "Mõrvad Rue Morgue'il" (Kellerteater)
18. Timo Diener'i eestindused "Mulla all" (Apollo Film Productions)
17. Mihkel Seeder "Kauka jumal" (VAT Teater)
16. Kati Kivitar "Sipsik ja vana-aja asjad" (Estonia)
15. Mari Tammar "Eestlaste muistne lugu ja sugu" (Vaba Vanker)
14. Damir Salimzianov "Kapten Mihkel" (R.A.A.A.M.)
13. Kaija M Kalvet "Jõud" (Must Kast)
12. Kertu Moppel "Rahvavaenlane" (Eesti Draamateater)
11. Katrin Pärn/Janek Savolainen "Teravmeelne hidalgo don Quijote La Manchast" (Vanemuine)

10. Jim Ashilevi "Kuidas minust sai Hapkomah" (TÜ VKA/Ugala)
9. Mihkel Seeder "Kiskja" (VAT Teater)
8. Priit Põldma "Momo" (NUKU)
7. Taago Tubin "Etturid" (Ugala)
6. Priit Põldma "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus" (Ugala)

5. Ott Kilusk "Vanahunt" (Taarka Pärimusteater)
4. Kaija M Kalvet "Ernesto küülikud" (Must Kast)
3. Kai Aareleid "Linnade põletamine" (Eesti Draamateater)
2. Aare Toikka "Dekameron" (TÜ VKA/VAT Teater)
1. Sander Pukk/Priit Põldma "Apelsinitüdruk" (NUKU)


PARIM ANSAMBLIMÄNG TOP20

20. Eesti jumalad - Paide Teater
19. Lootuskiir pimeduses - Sundown Entertainment
18. Linnade põletamine - Eesti Draamateater
17. Ööpiltnikud - ERM Teater
16. Etturid - Ugala
15. Põud ja vihm... - Eesti Draamateater
14. Naiste kool - Vanemuine
13. Pipi peab jõule - TÜ VKA 12.lend/Rakvere Teater
12. Momo - NUKU
11. Teatrisaaga W - Vanemuine

10. Kaukaasia kriidiring - Vanemuine
9. Once - Ugala
8. Ernesto küülikud - Must Kast
7. Kant - Tallinna Linnateater
6. Vanahunt - Taarka Pärimusteater

5. Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi - Ugala
4. Surmkindlad asjad siin elus - Ugala
3. Kirvetüü - Vanemuine
2. Dekameron - TÜ VKA 12.lend/VAT Teater
1. Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse - Vaba Lava Narva/Vene Teater


PARIM KOMÖÖDIA/DRAMÖÖDIA

20. Kontrabass - Eesti Draamateater
19. Eesti jumalad - Paide Teater
18. Onu Heinari lood - Tallinna Kammerteater
17. Lootuskiir pimeduses - Sundown Entertainment
16. Piip ja Tuut lähevad kosja - Piip ja Tuut Teater
15. Piip ja Tuut ooperis - Hansuke ja Greteke - Piip ja Tuut Teater
14. Tantsutund - Endla
13. Kaks tosinat tulipunast roosi - Rakvere Teater
12. Vanahunt - Taarka Pärimusteater
11. Gesamtkunstwerk - Kinoteater

10. Armastuse narrid - Pärnu Suveteater
9. Monument - Kinoteater
8. Tere, kallis! - Vanemuine
7. Kirvetüü - Vanemuine
6. Õnnelik tund - Pullitalliteater

5. Naiste kool - Vanemuine
4. Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus - Ugala
3. Mammaga mandril-Mamma lood Tallinna moodi - Margus Tabor
2. Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi - Ugala
1. Dekameron - TÜ VKA 12.lend/VAT Teater


PARIM PÕNEVIK TOP10

10. Kuidas minust sai Hapkomah - TÜ VKA 13.lend/Ugala
9. dekameron - Martin Kirsiste EMTA projekt
8. Momo - NUKU
7. Kirvetüü - Vanemuine
6. Vaenlane - Vene Teater

5. Etturid - Ugala
4. Ruth - Ugala
3. Mõrvad Rue Morgue'il - Kellerteater
2. Emilie Sagee - Kellerteater
1. Kiskja - VAT Teater


PARIM MUUSIKALINE-/TANTSULINE-/EKSPERIMENTAALNE LAVASTUS TOP20

20. Ööpiltnikud - ERM Teater
19. Jõud - Must Kast
18. Kassid - Piip ja Tuut Teater
17. Ihu paradiis - Endla
16. Trisolde. Nuttev tamm - Fine5 Tantsuteater
15. Maria Callase meistriklass - Komöödiateater
14. Eesti jumalad - Paide Teater
13. Gesamtkunstwerk - Kinoteater
12. Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus - Ugala
11. Between dreams and drowning - Paide Teater/Sõltumatu Tanstu Lava

10. Hakkam, mehed, minema - Eesti Päevalehe projekt
9. Kaukaasia kriidiring - Vanemuine
8. Kontrabass - Eesti Draamateater
7. Teravmeelne hidalgo don Quijote La Manchast - Vanemuine
6. Teatrisaaga W - Vanemuine

5. Once - Ugala
4. Vanahunt - Taarka Pärimusteater
3. Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi - Ugala
2. Dekameron - TÜ VKA 12.lend/VAT Teater
1. Ära imesta, kui Sinu maja süütama tullakse - Vaba Lava Narva/Vene Teater


PARIM LASTE- JA NOORTETEATER TOP20

20. 5 grammi - Must Kast
19. Oliver Twist - Endla
18. Kuldse liilia saladus - Rakvere Teater
17. Õuduste kool - Kellerteater
16. Röövel Hotzenplotz - NUKU
15. Sipsik ja vana-aja asjad - Estonia
14. Me mängime armastust - Piip ja Tuut Teater
13. Piip ja Tuut lähevad kosja - Piip ja Tuut Teater
12. Vapruse värinad - NUKU
11. Pipi peab jõule - TÜ VKA 12.lend/Rakvere Teater

10. Piip ja Tuut ooperis-Hansuke ja Greteke - Piip ja Tuut Teater
9. Kadri - Emajõe Suveteater
8. Jõud - Must Kast
7. Tuhkatriinu - Ugala
6. Kassid - Piip ja Tuut Teater

5. Ihnus - VHK/Theatrum
4. Kuidas minust sai Hapkomah - Ugala
3. Momo - NUKU
2. Apelsinitüdruk - NUKU
1. Ernesto küülikud - Must Kast


MITTE-EESTIKEELNE TEATER EESTIMAA PINNAL TOP3 (nähtud 9st)

3. Vaenlane - Vene Teater
2. Kankaan - Peterburi Muusikalise Komöödia Teater
1. Ära imesta kui Sinu maja süütama tullakse - Vaba Lava Narva/Vene Teater


AUDIONÄITLEMINE MEESTE TOP10

10. Karol Kuntsel - Frozen 2
9. Jan Uuspõld - Vanamehe film
8. Tõnu Oja - Lemmikloomade salajane elu 2
7. Indrek Taalmaa - Frozen 2
6. Egon Nuter - Frozen 2

5. Erki Laur - Lion King
4. Marko Matvere - Lion King
3. Tõnu Oja - Kuidas taltsutada lohet 3
2. Valter Soosalu - Lion King
1. Mait Malmsten - Lion King


AUDIONÄITLEMINE NAISTE TOP10

10. Evelin Võigemast - Imelised 2
9. Evelin Võigemast - Lemmikloomade salajane elu 2
8. Maiken Schmidt -Toy Story 4
7. Hanna-Liina Võsa - Frozen 2
6. Piret Krumm - Lemmikloomade salajane elu 2

5. Mirtel Pohla - Toy Story 4
4. Marilyn Jurman - Kuidas taltsutada lohet 3
3. Kaisa Selde - Toy Story 4
2. Hele Kõrve - Frozen 2
1. Elisabet Reinsalu - Imelised 2


PARIM PISIROLL 10 PARIMAT (mitte edetabel)

Andres Roosileht - Momo  (NUKU)
Carmen Mikiver - Pidusöök (Endla)
Epp Eespäev - Kand (Tallinna Linnateater)
Helene Vannar - Vihmausside elust (Tallinna Linnateater)
Hendrik Toompere - Armastus Krimmis (Eesti Draamateater)
Liisa Aibel - Kaks tosinat tulipunast roosi (Rakvere Teater)
Luule Komissarov - Toru. Krossides läbi elu (Ugala)
Maria Klenskaja - Armastus Krimmis (Eesti Draamateater)
Oleg Titov - Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus (Ugala)


2019. AASTA PARIM TEATER (enim mainitud siin tabelites) TOP20 (kokku figureerib siin tabelites 57 erinevat teatrit ja projekti)

20. FINE5 TANTSUTEATER (12)
17.-19. ERM TEATER (13)
17.-19. KELLERTEATER (13)
17.-19. PIIP JA TUUT TEATER (13)
14.-16. THEATRUM (14)
14.-16. KINOTEATER (14)
14.-16 TEATER KELM (14)
13. R.A.A.A.M. (17)
12. VAT TEATER (20)
11. MUST KAST (22)

9.-10. ENDLA (23)
9.-10. RAKVERE TEATER (23)
6.-8. TÜ VKA (24)
6.-8. NUKU (24)
6.-8. VENE TEATER (24)
5. TALLINNA LINNATEATER (29)
4. VABA LAVA (31)
3. EESTI DRAAMATEATER (38)

1.-2. VANEMUINE (75 mainimist)   ja  1.-2. UGALA (75 mainimist)

Kommentaare ei ole: