Laupäev, 31. detsember 2011

Uue aasta lubadused

Aasta viimasel päeval, kui aasta pole veel päriselt lõppenud, ei hakka ma veel lõppevale aastale pikamat tagasivaadet heitma. Seda jõuab jaanuaris-veebruaris küll ja rohkem veel.

Küll, aga on see kõige õigem aeg vaadata otsa järgmisele aastale. Teha lubadused, mille kehtivus algab praeguse seisuga u. 3 ja poole tunni pärast :)

Esiteks, ma muidugi tean, et olen blogikirjutamisega olnud "paha poiss" (tänud kirjade ja meeldetuletuste eest!) ning väga harva jõudnud siia viimastel kuudel midagi kirjutada (vasakut tulpa olen siiski pidevalt aktuaalsena hoidnud). Kui päris aus olla, siis ma olen kirjutanud küll, aga need jutud on jäänud poolikuks ja lõpetamata ning seetõttu pole ka eetrisse jõudnud. Kui ma midagi veel siin lõpetada jõuan, siis võib midagi siia veel ilmuda (Amadeus näiteks)... Esimene lubadus järgmiseks aastaks ongi see, et ma ei lase blogil kustuda ning üritan anda endast parima, et kasvõi lühemalt, aga kuidagigi mingid märgid elamustest siia üles jõuavad. Vanemuise teatri puhul on ju veksel välja antud, et kui selle teatri tükke peaks vaatamas käima, siis nende kohta kirjutan 100%. See lubadus on jõus ka 2012! Paraku pole mul Tartusse olnud tihti asja sellel aastal ning Vanemuine ise ka kuidagi harva pealinna väisamas...

Kuna praeguse seisuga võib juba kindlalt väita, et täna peale kahvli ja noa liigutamise mingit sporti ei tee, siis oma käesoleva aasta treeningpäevikule otsa vaadates võib endaga selles mõttes rahule jääda, et ma pole oma elus kunagi nii palju sporti teinud! Kokku 417 tundi 6 minutit ja 6 sekundit! See teeb rohkem kui 17 ööpäeva, ehk 4,76% kogu ajast, ehk iga päev keskmiselt 1 tund ja 8 minutit! Kuigi kõige tähtsamaks spordiks mu elus on kujunenud jooksmine (kas peaks blogi nimetama ümber "jooksumeheks"? :)), siis ajaliselt veetsin ma rattasadulas 151 tundi ja 8 minutit, aga jooksutreeningutel/võistlustel 143 tundi ja 51 minutit. Puhtlalt "joostud kilomeetreid" tuli kokku 1309,31. See on rohkem kui Tallinnast Berliini :) Kusjuures esimene maraton on ka nüüd "spordi CV"-s olemas... Teine lubadus saab olema selline, et 2012.aastal kogun jooksukilomeetreid Tallinnast Berliini ja "tagasi"! Eriti palju rohkem aega ilmselt pole vaja küll spordile kulutada, aga luban proovida hoida taseme sama kõrgel. Jooksutempo tahaks tõsta praeguselt rekordilt 4:46/km-lt 4:16-le/km - no see on pigem "unistus", mitte "eesmärk" :) Lisaks jooksen 1 maratoni asemel 2012.aastal 2 maratoni! Ja tantsutrenni teen ka palju rohkem... Bodympumpi tegin 80 tundi, selle ja rattasõidu arvelt ilmselt peabki jooksmisele juurde näpistama. Teistelt aladelt polegi midagi võtta...

Viimastel aastatel on mul kombeks loobuda millestki tobedast või mõttetust toitumislaual. Seda traditsiooni kavatsen jätkata ka sellel aastal. Käesoleval aastal pole ma kordagi ostnud kartulikrõpse (kuigi ma kavalalt mõtlesin, et nende söömisest ma ei loobu, ehk kui keegi pakub, siis võtan ikka vastu, aga läks nii, et ma ei söönudki ainsatki kartulikrõpsu!) Coca-cola streik jätkus edukalt juba kolmandat aastat. Ei ainsatki lonksu cola-jooke! Need kaks keeldu jätan jõusse ka järgmisel aastal. Sellel aastal (laste pärast) pidin loobuma 2010.aaastaks antud lubadusest, ehk lahtiste kommide (kummikommide) ostmis/söömis-streigist. Järgmisel aastal kavatsen seda siiski jätkata, sest nüüdseks on ka pere harjunud, et kui ma midagi luban, siis ikka tõsiselt. Ega ma ju nende ostmisi-söömisi piira, ainult iseenda omi. Kehakaal on ju päris kenasti siiski jäänud nüüd pidama. Kunagi maha võetud 50-st kilost võtsin dieedi lõppedes peaaegu pool tagasi, kuid nüüd juba pool aastat püsib seal 40kilo kaotuse juures (olen seekord hoopis vähehaaval, ehk mitte otseselt dieeti pidades, vaid lihtsalt spordiga seda langetanud. Niimoodi püsib see kaal ka paremini!) Kolmas lubadus on see, et nüüdsest ei joo ma enam kohvi. Lisaks annan endast kõik, et jõuda tagasi viimase dieediga saavutatud kaaluni ning enam ei lase sellel üldse tõusta (see on suisa eelduseks, et teist lubadust suudaks täita, vt. "Teine lubadus" :)). Mingit erilist dieeti peale cola-kartulikrõpsu-kummikommi-kohvi dieedile ei pea, küll aga vähendan tunduvalt saiakeste ja kookide söömist (ehk juhtub see natuke nagu iseenesest koos kohvi kadumisega söögilaualt)! Hmmmm.... kõik kes mind tunnevad, teavad tegelikult, et kohvijoomine polegi minu jaoks mingi eriline nauding, ega "eriline loobumine". Aga tõstame siis veksleid - nüüdsest ei joo ma ka enam mingit muud limonaadi peale cola-jookide!

Neljas lubadus on rohkem lastega tegeleda, Viies lubadus vähem egoismi. Kuues lubadus on tegeleda rohkem mõtlemisega. Seitsmes lubadus - loen rohkem raamatuid. Sellel aastal peamiselt spordi ja töö pärast jäi kirjandus vaeslapserolli. Järgmisel aastal see nii enam ei ole!

2012 - ma olen Sinu jaoks valmis, võid nüüd tulla!

Head vana aasta lõppu ja HEAD UUT AASTAT!!!

PS. Kes täna raadiot ei kuulanud, saab "Teatrisse!" saate teatriaasta kokkuvõtet sealt kuulata. Minul oli ka au saates osaleda ning Meelise ja Pille-Riiniga oma lemmikteemal, ehk teatrist rääkida. Ise hakkan kohe homsest oma kokkuvõtteid kokku köitma.

7 kommentaari:

killuke ütles ...

Toredat saabuvat aastat! Ootan uusi postitusi ;) Kui ise kohal ei saa käia, siis vähemalt on nendestki rõõmu!

Silva Kiili ütles ...

Head uut (blogi)aastat ja jaksu lubadustest kinnipidamiseks!

Anonüümne ütles ...

Ma ütleks, et väga inspireerivad lubadused:)Mul on ainult üks küsimus. Heietan ka maratonimõtteid, mis praegu on unistus, aga kunagi loodetavasti lubadus. Lubadus siis, kui kaal lubab:) Mis siis Sinu algkaal enne 50 kilo kadumist oli ja kuidas Sa alustasid?
Pikka meelt ja vastupidavust sümpaatsete eesmärkide elluviimisel!

Danzumees ütles ...

Tänud!

Algkaal oli 130kg. Alustasin toitumise korrigeerimisest - kõigepealt kadusid limonaadid eesotsas Coca Colaga, siis vähehaaval (märkamatult) läksin jookidest ainult vee peale üle. Kuna see toimus vähehaaval, siis ei tundnudki erilist puudust teistest jookidest.
Toitumisel tekitasin endale reegli "pärast kaheksat" ei söö. Tasapisi (jälle märkamatult) muutus see "pärast kuut ei söö"-ks. Aga sellest hoidsin väga rangelt kinni! Praegu olen ikka mõelnud, et tegelikult on see väga lihtne reegel, aga tõhus ja peaks tagasi vähemalt selle kella 8 reegli võtma...

Sporti eriti ei teinud alguses, kuid vähehaaval hakkasin rohkem kõndima - ühel hetkel ei läinud magama enne kui päevas 10000 sammu polnud tehtud - pigem üritasin ikka üle 12000 iga päev teha. Sammulugemisest sai hobi, edasi ostsin siseratta ning näiteks ei lubanud endal telekat vaadata muidu kui rattaseljas. Hakkasin pidama "päevikut" sammude ja sadulas kulutatud minutite kohta. See andis mõnusa tõuke ja lahe oli jälgida...
Ratas läks katki ja hakkasin ujumas käima (üle päeva) - koos korraliku saunaga. Siis läksin tagasi tantsukooli ja ühel hetkel astus jooksmine mu ellu. Nüüd olengi selle sees... Jooksu toetuseks teen ka ratast ja jõusaali (rühmatreeninguid). Tantsin ikka ka nii - palju kui võimalik ("Danzu"mees, nagu ma olen :))

Kui ma oma dieeti pidasin, siis mõnikord kirjutasin siia blogisse ka midagi. Näiteks siin on üks vahekokkuvõte:
http://danzumees.blogspot.com/2009/06/big-40.html

Jõudu ja jaksu! Tegelikult see maraton polnudki nii "võimatu missioon" :)

Sellest kirjutasin ka:
http://danzumees.blogspot.com/2011/09/elu-esimene-maraton-422km-seb-tallinna.html

Anonüümne ütles ...

Suur aitäh! Printisin need postitused välja ja riputasin silma ette! Kahju, et mul sellist naist ei ole:)))))

Elina A. ütles ...

Head uut aastat ja loodan, et lusti ka uuel aastal jätkub kõikide lubaduste täitmise kõrval! Kui Tartu tuled, anna teada, ma käin nüüd sageli seoses magistrantuuriga Tartus. Võiks kuskil kohvikus kokku saada - et teed (!) juua.

Danzumees ütles ...

Aitäh Elina!
Sinule ka kõike head ja ainult head uuel aastal!
Ja palju jõudu ning edu kraadi saamiseks!
Kui järgmine kord Tartusse tulen, annan teada :)