pühapäev, 27. mai 2018

Suveteater 2018


Vähem kui nädala pärast on 1.juuni, ehk suveteatrihooaeg pole enam mägede taga! :)

Kui päris täpne olla, siis mõned nö. suvelavastused on juba maikuus inimeste ette jõudnud, kuid mina pean ikkagi kassikaliseks "suveteatriperioodiks" ajavahemikku 01.juunist kuni 31.augustini ning lähtun sellest ka siinses suveteatriplaanide kogumikus ning hiljem sügise alguses ka suveteatri kokkuvõttes.

Kirjutada jõuan suveteatrist, nagu ikka, ainult nende tükkide kohta, mida mind vaatama on kutsutud. Mõne sõnaga vast ka mõnede teiste kohta instagrammi vahendusel https://www.instagram.com/danzumees/ (kui pildistamist ei keelata või õnnestub klõps kuidagi segamatult mõnest detailist teha). Sügiseks liigun seal ka blogiga samasse rütmi.... siis on kindlamalt jõudu ja jaksu nendest lavastustest kirjutada, mille kohta tegijad tegelikult ka tagasisidet soovivad. Käesoleval suvel, kuna olude sunnil on eelarve tavalisest tunduvalt piiratum, siis eeldatavasti ei jõua kaugeltki kõikidele etendustele, kuhu väga tahaks minna... Eriti, mis puudutab Tallinnast väljas mängitavaid etendusi (tuleb ju arvestada ka kütusekuluga). Suvepuhkuse planeerisin juuli lõppu ja augusti algusesse, siis on kõige kindlamalt head ilmad, vaarikatekorjamise ning aiatööde aeg ning lisaks ka teatrikava tavalisest tihedam. Ehk jõuab ka raamatuid siis ahmida nii palju kui ülejäänud aasta jooksul kokku (nii see on olnud tavaliselt).

Ah mis ma siin ikka pikalt pläran seda sissejuhatust, suveteatrit ju tänavu hiiglama palju (hetkel on info 151 lavastuse kohta) ning kui kõigi kohta natukenegi kirjutada, siis võib juba ette arvata, et tuleb niigi pikem lugu.

Teen seda (nagu ikka) endale mängulisemaks, ehk toon need nimekirjad ära edetabelite vormis -  alates enda arvates olulisemast, huvitavamast, oodatuimast, parimast või "arvatavasti" parimast... Ja nimekirjad - mitmuses, sest plaanis on lahku lüüa edetabelid juba nähtud lavastustest (eelnevatest hooaegadest - nende kohta oskan juba kindlamalt "soovitusi" jagada), teiseks edetabel lavastustest, kuhu olen juba endale koha kindlustanud, ehk mida kindlasti vaatama lähen (ja ühtlasi ju just need, mida selle suve olulisimateks pean!) ning kolmandaks edetabel tükkidest, millele mul piletit pole. Mõned esialgselt kavas olnud etendused on tegijad tühistanud ja seega need siinsetes nimekirjades ei figureeri. Eriti kahju on sellest, et Mäeotsa "Needid ja suhkruvatt" ning Jaanholdi "Ma teenindasin inglise kuningat" sellel suvel ära jäävad...

Tegemist on tabelitega, mida on plaanis täiendada ning muuta, vastavat lisanduvatele etendustele või muudele muudatustele. Seega kui huvitab siis võib siia tagasi tulla lugema, kuidas selle suve tükid eelmiste suvede tükkidega võrreldes mõjuvad edetabeli vormingus. Teisest edetabelist saab näha ka seda, millistest tükkidest hiljem siin blogis kirjutan.


EDETABEL 1: Lavastused, mis on juba nähtud.
Praeguse seisuga TOP48


VÄGA SOOVITATAV:

01. Ivanov - Eesti Draamateater (alates 9.juuni Tallinnas)
Vaimustav, vapustav trupp ja lavastus. See lavastus läheb teatrilukku! Tšehhov. Klassika suure K-ga. Lavastaja Uku Uusberg, meeldejäävaimad rollid: Guido Kangur, Mait Malmsten, Inder Sammul, Aivar Tommingas, Ita Ever, Üle Kaljuste, Kristo Viiding, Maria Peterson jne jne jne...

02. Praegu pole aeg armastamiseks - R.A.A.A.M. (alates 10.7 Võhmas)
Koomiline pärl! Superhead rollid, eriline nii sisult kui ülesehituselt. Vahva! Põnev külaslislavastaja ja meeldejäävaimad rollid: Kristo Viiding, Harriet Toompere, Mari-Liis Lill, Tõnn Lamp jne

03. See hetk - Tallinna Linnateater (alates 8.6 Tallinnas)
Sügav, valus ja hingekriipiv. Surm on üks väheseid tabuteemasid. Kuidas ise ja kuidas armsad inimesed sellesse suhtuvad... Lavastaja Alo Kõrve, meeldejäävaimad rollid: Margus Tabor, Anu Lamp (tema oli minu nähtud etendusel asendaja), Piret Kalda, Andrus Vaarik, Epp Eespäev, Maiken Schmidt (tema on praegu asendatud), Kaspar Velberg jne.

04. Viimane võllamees - Rakvere Teater (alates 7.6 Loodis)
Tippmaterjal maailma teatrilavadelt. Kuum just praegu, kuigi on ajaloolise taustaga. Surmanuhtlusest, natuke kriminaalne, aga ka palju koomikat ja iirilikkust. Lavastaja Üllar Saaremäe, meeldejäävaimad rollid: Raivo E.Tamm, Velvo Väli, Tiina Mälberg, Madis Mäeorg, Tooman Suuman jne.

05. Viiuldaja katusel - Estonia (alates 14.8 Tallinnas)
Väga hea lavastus, mitmed tuntud muusikalilaulud väga heas esituses - tugev trupp. Emotsionaalne. Ilusad tantsud ka. Lavastaja Georg Malvius, meeldejäävaimad rollid: Mait Malmsten, Liina Vahtrik, Helgi Sallo jne

06. Kõrboja perenaine - Ugala (alates 3.8 Albus)
Mõnus ja pesueht suvelavastus. Sama mis Kõrboja peremees, vaid õrnalt rõhku Villult Annale liigutatud. Tammsaare, ehedas ümbruses ja väga hästi lavastatud ning mängitud. Lavastaja Vallo Kirs, meeldejäävaimad rollid: Kadri Lepp, Andres Tabun, Luule Komissarov, Ott Aardam, Egon Nuter, Rait Õunapuu jne.


KUI EELMISED NÄHTUD VÕI PILETID VÄLJA MÜÜDUD, SIIS KA NEED ON VÄGA HEAD:

07. Säärane mulk - Endla (alates 12.7 Pärnus)
Muhe ja lõbus ning suvine, muusika ja liikumisega rahvalik jant. Kõiki rolle mängivad mehed ja just "suuremad" neist mängivad naisi. Väga vahva ja pull. Lavastaja Kaili Viidas, meeldejäävaimad rollid: Ago Anderson, Indrek Taalmaa, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Sander Rebane, Lauri Mäesepp, Feliks Kark jne.

08. Kõik naistest - Endla (2.8 Pärnus)
Kolm naist mängivad eri vanuses naisi ja erinevaid tahke naiste elust. Koomiline, dramaatiline, elulist äratundmist ja naiste hingeelu õpetust ka meestele :) Lavastaja Kaili Viidas, meeldejäävad rollid: Liina Tennosaar, Carmen Mikiver, Karin Tammaru.

09. Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus - Tallinna Linnateater (1.6 Tallinnas)
Kurb ja naljakas ja eelkõige kaasahaarav lugu tüdrukust ja tema ropendavast kaisuloomast, kes kohtuvad kõiksuguste tegelastega. Tüdruku isa on ka mängus. Mõnus trupp. Lavastaja Diana Leesalu, mängivad Helle Kõrve, Indrek Ojari, Margus Tabor ja Priit Pius.

10. Pajasjalgne Debora - Kuressaare Linnateater (1.6 Tallinnas)
Väga tugevad rollid. Killuke kirjanike- ja kirjandusajalugu, aga ka muidu aja- ja Debora Vaarandi elulugu. Eriline lavastus, hea Urmas Lennuki tekst. Lavastaja Raivo Trass, mängivad: Arvi Mägi, Andres Raag, Merilin Kirbits, Piret Rauk, Aarne Mägi.

11. Kui seda metsa ees ei oleks - Saku Mõisa projekt (alates 1.8 Sakus)
Naine armastab Tšaikovskit. Tšaikovski on ise gay, aga mängib naise tunnetega, lüpsab armunud rumalukeselt raha... Naisel tuleb külaline ja mängus on ka tema poeg,kellel samuti oma rida Tšaikovskiga. Tšaikovski ise lavale ei ilmugi. Urmas Lennukilt jälle üks tugev näidend! Lavastaja Eili Neuhaus, mängivad Ülle Lichtfeldt, Eduard Salmistu ja Madis Mäeorg. Wow, mis roll Üllelt!

12. Stiiliharjutused - Tähesõjad (alates 10.6 Tartus ja Tallinnas)
Lahedalt eriline. Umbes 40nes erinevas vormis mängitakse mõnelauseline juhtum ette. Väga koduses ja sõbralikus atmosfääris. Hoiatus - kohati hüsteeriliselt naermaajav! Lavastaja Eva Koldits, mängivad Eva Koldits ja Toomas Täht ning kirjanikud Jan Kaus ja Indrek Koff. Näitlevad kirjanikud on väärtus omaette, aga kogu kamp on hullult lahe! Üks käesoleva aasta parimaid teatrielamusi kevadhooajast!

13. Kuu aega maal - Vene Teater (Sagadis alates 1.6)
Lavastaja Filipp Loss. Sagadi mõisas. Turgenjev! Aaaaahhhh! Sobivasse kohta lavastatud ja lugu mõjub ehedalt niimoodi mõisas mängituna. Romantiline ja ilus. Inimsuhted ja armujanu - kostüümidraama... Juuni 2018 parim teatrielamus. Läksin vaatama peamisel noore Saaremäe ja Jekaterina Burdjugova pärast, aga avastasin hoopis mitu väga head Vene Teatri näitlejat. Ksenia Agarkova teeb ühe senise aasta tugevamatest naispeaosadest! Lavastus oli ka eriline - imeliselt voolavalt kasvasid ühe uued ja uued stseenid eelmistest välja. Nauding!

14. Murru 422/2 - Kinoteter (alates 3.7 Murrus)
Eriline lavastus, mille käigus saab aimu, mis tähendab vangi sattuda ja seal olla. Audio- ja osalusteater. Hämmastavalt mõjuv ja toimiv. Tasub kogemist! Lavastusmeeskond: Kinoteater, audionäitlevad palju tippnäitlejad, nagu Aivar Tommingas, Peeter Tammearu, Priit Pius, Ivo Uukkivi, Ülla Kaljuste, Hilje Murel jne jne jne. Reaalselt mängivad valvureid Karl Sakrits ja vähetuntud mehed. Alla 14 keelatud! Pigem sõnavara ja ilmselt ka sellepärast, et keegi noorem lollusi endale pähe ei saaks.

15. Isamaa pääsukesed - Eesti Draamateater/Nargenfestival (Keilas alates 15.6)
Kivirähk ja selline äge Draamateatri trupp. Eesti tänapäev ja nii mõndagi äratuntavat maainimestest, mutikestest ja eestlaste kitsarinnalisusest. Ja no ikkagi Kivirähk - ta kirjutab tavaliselt nii, kuidas minule meeldib. Need naljad ajavad mind muhelema ja lugu jõuab kohale, kuigi ongi natuke lihtsake. Pedajase lavastus on ka kindlapeale minek.


KUI KA NEED SIIANI KIRJUTATUD ON JUBA NÄHTUD, SIIS EI PIDANUD MA PETTUMA KA JÄRGNEVATES:

16. Sweeney Todd - Vanemuine (Tartus alates 2.6)
Maailmaklassi muusikal, Tanel Jonas on lavastajana ikka ja alati vähemalt huvitav kuigi ootused on juba praegu (liiga!) kõrged. Nagu Vanemuise puhul ikka, on trupp ka väga põnev, sest muusikalidesse kaasatakse seal igasuguseid huvitavaid külalisi. Sedapuhku Hele Kõrve (muidugi ei pruugi Hele esikal olla, aga siis on Maria Annus ja see oleks sama hea. Lisaks loodan näha Jaanus Tepomeest ja no tegelikult kogu trupp on põnevast põnevaim. Ja lugu ise ju ka... Olen küll Johnny Depp-i Sweeney ja tema prouva inimestest küpsetiste küpsetamise lugu filmis näinud. Live's laval, oma silme all, saab see veel kordades mõjusam olla. Seal on hea annus koomikat ka ja muusika oli ka hea.

17. Lõikuspeo tantsud - Rakvere Teater (Arknas alates 14.6)***
Lavastaja Eili Neuhaus. 5 õde ja väga vinged Rakvere naised kõik koos mängimas. Lisaks on külas VAT Teatrist Tanel Saar - ühesõnaga kogu punt on esmaklassiline ning kubiseb mu lemmiktegijatest. Lugu küll kahjuks juba tean, sest olen seda Meryl Streep'iga filmi ("Dancing at Lughnasa") aastaid tagasi näinud... Mäletan, et kiskus isegi pisara välja... Nüüd laval on muidugi kõik veel ehedam ja lähedasem... Aga Frieli lugu on tugev ja see on juba kindlapeale minek.

18. Metsa forte - Eesti Draamateater/Nargen Opera (Tallinnas alates 1.6)
Vanad head ooperi ja operetinäitlejad on rahulikust pensionipõlvest välja lavale aetud ja see on minusuguse teatrifänni jaoks maiuspala. Segatuna veel Draamateatri hea trupiga... eesotsas Liisa Saaremäel... Paraku ei lähe see minul otseselt suveetenduste arvesse, sest näen seda juba nüüd mai lõpus.

19. Madu oma rinnal - Kuressaare Linnateater (alates 15.6 Kuressaares)
Põnevik kolme naise mõrvamängudest. Paar kobedat ehmatust ja hea mäng naistelt. Põnevate üllatustega lugu - a la vint vindi peale. Lavastaja Peeter Tammearu, mängivad Triinu Meriste, Mirtel Pohla, Henessi Schmidt.

20. Eluhingus - Eesti Draamateater (alates 6.6 Laitses)
Haavad kistakse lahti ühel ööl kui kaks naist vestlevad neid siduvast mehest - armuke ja abikaasa. Kammerlik. Lavastaja Priit Pedajas, mängivad Kaie Mihkelson ja Laine Mägi. Minu arvates karjääri üks parimaid rolle Lainelt!

21. Magamistubades - Kell Kümme (alates 1.7 Ohtus)
4 paari - 3 magamistuba - paarid, kes maid jagavad teistega ja omavahel. Lavastaja Roman Baskin, meeldejäävaimad rollid: Paul Laasik, Kersti Kreismann, Hilje Murel, Karl-Andreas Kalmet, Piret Krumm, Roland Laos jt.

22. Linnukaupleja - Estonia (alates 8.6 Pärnus ja Tallinnas)
Lõbus ja koomiline operett ühest tobukesest, kellest saab avatava loomaia direktor, ise sipeldes armukolnurgas õigemini on seal neid armuliine mitu ja segamini... Lavastaja Marko Matvere, meeldejäävaimad rollid: Reigo Tamm, Renè Soom, Jassi Zahharov, Argo Aadli, Jan Uuspõld jne. Ja kui veab, nagu esietenudusel, siis käib ka lavastaja ise laval joodeldamas...

23. Enne meid oli veeuputus - NUKU/Vaba Lava (alates 1.6 Tallinnas)
Sajandi lugu sarja lugu 1980ndatest. Segu nostalgiat, huvitavat lavastust, tantsu ja laulu. Lavastajad: Jaak Kilmi ja Kiur Aarma, mängivad Liivika Hanstin, Anti Kobin ja Mihkel Tikerpalu ning rida noori lauljaid ja tantsijaid.

24. Pilvede värvid - Estonia (alates 14.6 Tallinnas)
Ooper, Kruusvalli klassika on toodud rohkem tänapäevasemaks. Võimas muusika. Lavastaja Roman Baskin, meeldejäävaim roll: Jassi Zahharovilt.

25. Minu veetlev leedi - Estonia (alates 17.8 Tallinnas)
Operett. Klassika, mitmete tuttavate lauludega. Eliza Dolittle, kellele kombeid õpetatakse, et ta seltskonda saaks minna. Lavastaja: Ago-Endrik Kerge, meeldejäävaim roll: Hele Kõrve (tema vist küll enam ei mängi Elizat, kuigi tema pärast paljuski saigi seda kunagi ammu vaatama mindud).


SIIT EDASI TULEB JUBA VÄIKSEMA VÕI SUUREMA ETTEVAATLIKKUSEGA SUHTUDA SOOVITUSTESSE. KÕIGEPEALT SIISKI ENAM-VÄHEM VAADATAVAD TÜKID, KUS OLID PÄRIS MITMED HEAD VÕI ISEGI KA VÄGA HEAD KOMPONENDID, KUID TERVIKU EEST MA EI KOSTAKS:

26. Miljoni vaade - Tallinna Linnateater/Vana Baskini Teater (Tallinnas alates 2.6)
Huvitavate teatrite sümbioos ja Nüganen lavastajapuldis. Oleksin ka pimesilmi seda vaatama läinud, sest tegemist on ka teatrite sajandi loo lavastusega eelmisest kümnendist, ehk 2000-2010. Tegelikult oli see rohkem 90ndate värk minu arvates, sest korterimahhinaatorid tegutsesid tiba varem... vähemalt see oli rohkem varasema ajastu kohta märgiline. Mõned head rollid ja mõned head ütlemised, lavastajaideid ka, aga tervik jättis külmaks, sest ei kõnetanud, st. teema ei meeldinud. Ajaga mängitud absurd sisse oli küll hea, aga see ei kandnud tervikut välja.

27. Neli monoloogi Püha Jüri asjus. Katse portreerida kunstnikku - Theatrum (Tallinnas alates 11.6)
Lavastaja Lembit Peterson. Tomberg ja Peterson on dramatiseerinud Sittow ja Krossi tekste. Kunstniku ja seeläbi inimese uurimine kõlab sisukalt. Ehk mis meid ajendab tegudele, loomingule... Erik Ruus on ka jälle lavale meelitatud ja ta oskab selliseid mõtestatud tekste hästi mängida (viidates näiteks Johannese passioonile).

28. Eesti matus - Eesti Draamateater (6.6 Tallinnas)
Kivirähki moodne klassika kummalistest elukatest - eestlastest. Mina nägin küll selle esialgset versiooni, nüüd on seal teised näitlejad. Lavastaja Priit Pedajas, meeldejäävaimad rollid tegid toona: Jan Uuspõld, Kersti Kreismann, Lembit Ulfsak, Merle Palmiste jt.

29. Me olime kodutütred - Saueaugu Teatritalu (alates 27.6 Saueaugul)
Kolm sõbrannadest naist lähevad metsa matkama. Saladused tulevad välja ja õpitakse teineteist alles nüüd tegelikult tundma kuigi tuntakse juba teineteist aastaid. Ebaühtlane mäng naistelt. Lavastaja Margus Kasterpalu. Garmen Taborilt hea roll. Külli Teetamm ja Kristel Leesmend olid minu esituskorral liimist lahti.

30. Meri ja Orav - Hopneri maja (2.6 Tallinnas)
Egon Nuter ja Andrus Vaarik oma leivanumbritega. Kivirähk muhe tekst ka. Tervikelamuse jaoks oli see natuke lühike ja vähene, aga tegelikult see mis oli, oli hea. Režissöör Helen Valkna.

31. La Traviata - Estonia (alates 1.6 Tallinnas)
Verdi klassika. Ooper. Ball ja armastus... Lavastaja Neeme Kuningas, meeldejäävaim roll: Jassi Zahharov.

32. Omade vahel - Kell Kümme (alates 13.7 Ohtus)
Lugu ühest perekonnast, kellel on segased suhted - eriti ämma ja minia vastasseis - kelle närvid kauem vastu peavad? Lavastaja Roman Baskin, mängib võrratu Ita Ever, aga tegelikult terve trupp on väga tasemel, sh Alo Kõrve, Maria Peterson, Hilje Murel ja lavastaja-maestro Baskin ise. Alan Ayckbourn lihtsalt pole minu kirjanik (tavaliselt) ja see lugu polnud minu arvates eriti hea, et mitte öelda tavaline.


PAAR LAVASTUST, MIS OLID VAADATAVAD, KUID SAMA HÄSTI EI TUNNE, ET MA OLEKS MILLESTKI ILMA JÄÄNUD KUI MA NEID KA NÄINUD POLEKS:

33. Itk - Endla (alates 13.7 Pärnus)
Kolm naist jutustavad oma loo. Kõik on eri sugupõlvest, erinevate maailmavaadete ja sellega kus kohas nad oma eluga hetkel on. Kolm monoloogi suuremas osas, aga siis need niidid jooksevad ikka kokku ka. Lavastaja Madis Kalmet, hea naistrio mängib - Lii Tedre, Karin Tammaru ja Saara Nüganen. Erinevad lood ei kõnetanud kõik ühtviisi palju. Eriti Saara esitatud karakteri oma jäi kaugeks. Meil oli ka publikus mingi hull, kes hakkas häirima keset etendust ning Saara karakteriga suhtlema publiku seast vastu ja ilmselgelt rikkus nii elamust kui näitleja mängu.

34. Hullumeelse päevik - R.A.A.A.M. (alates 8.6 Tallinnas, Pärnus ja Võhmas)
Väike lugu, mis ei andnud minu jaoks võrreldavat elamust täispikkade etendustega. Lugu on muidu Gogoli klassika ja huvitav, aga selline kähkukas. Lavastas Madis Kalmet ja mängib Argo Aadli üksi.


LAVASTUSED, MILLELE PANEKS SUUREMA HOIATUSMÄRGI JUURDE. MINULE NEED EI MEELDINUD. ILMSELGELT ON ASI MAITSES, KUIGI MITMES NEIST OLI KA (VÄHEMOLULISEMAID) HÄID KOMPONENTE:

35. Roosi nimi - Vanemuine (alates 10.7 Tartus)
Liiga palju - terve raamatu on Tanel Jonas proovinud lavale panna, aga see valgus minu arvates laiali. Oli häid komponente nii lavastuses kui rollides, mõned neist lausa suurepärased, aga tervikuna hakkas lohisema. Lavastaja Tanel Jonas, meeldejäävaimad rollid Priit Strandberg, Leino Rei, Jaan Rekkor, Andres Mähar, Karl Laumets, Alo Kurvits jne.

36. Kirsiaed - Tallinna Linnateater (2.6 Tallinnas)
Nüganen oli proovinud vana tuttavat Kirsiaeda huvitavamaks teha, aga mitmed valikud ei toiminud. Kokkuvõttes ei saanudki elamust. Lavastaja Elmo Nüganen, meeldejäävaimad rollid tegid Kaspar Velberg, Alo Kõrve, Piret Kalda ja Andrus Vaarik. Naised panid peale eelmainitu ja Anu Lambi, lati alt.

37. Tõeajastu lõpp - Tõstamaa Suveteater (alates 1.8 Tartus)
Kurvad uudised, et see nüüd ongi viimane Tõstamaa Suveteatri lavastus. Gerda enda kirjutatud lugu ja lavastus. Minu jaoks jäi see luigelaul nüüd kõige nõrgemaks sealseks lavalooks, aga samas sellised pärlid nagu Pruutide kool, ega neid ei sünnigi eriti tihti. Mitu muud pärli sündis seal ka, eriti need, mis selle mõisaajalooga seotud olid. Sedapuhku mängitakse hoopis Tartus. Koos on laval nii libahundid kui vampiirid ja muud... inimesed muidugi ka... ideel oli jumet! Ja kus nüüd oma igaaastase annuse Kersti Tombakit kätte saab?! Lavastaja Gerda Kordemets, meeldejäävaimad rollid: Kersti Tombak ja Veikko Täär.

38. Mehed - Apollo Kino teatriprojekt (alates 8.6 Luigel ja Pärnus)
Ma ei tea, kas see on naistekas või mis, aga minule see eriti ei meeldinud. Meeste isikliku elu seigad küll, aga kuidagi see kinoatmosfäär ikka ei sobi teatritegemiseks, minu arvates. Ainuke, mis tugeva teksti ja naljaka mängu tõttu on siiani kinos esitatud teatritükkidest meeldinud, on Once upona time in Enstonia... aga ka seal lavastus ei toiminud kuidagi. Kas peaks rohkem kino sisse tooma või ma ei tea miks, aga see Meeste lugu jättis mind küll headest näitlejatest hoolimata, täiesti külmaks. Lavastaja Gerda Kordemets, mängivad Veikko Täär, Tiit Sukk ja Margus Prangel.

39. Suhtlen, järelikult olen - NUKU Noortestuudio (Tallinnas alates 12.6)
Noori näitlejatibusid on ikka põnev avastada. Ilmselt on mõni neist kunagi leidmas teed ka TÜVKAsse või Lavakooli ja siis saab veel sammuvõrra varem nendega tutvust teha. Mihkel Tikerpalu veab projekti ning noored räägivad sellest, mis neid praegu kõnetab. Saab asjadega paremini kursis olemiseks oma lastest ka paremini aru, kes on samaealised. Pärast vaatamist enam eriti kõva häälega ei hõiska. See selgelt ei olnud minule. Kuigi tegemislusti oli noortel küllaga.

40. Orav ja Ilves - Hopneri Maja (3.6 Tallinnas)
Tunduvalt nõrgem materjal kui Meri ja Orav. Näitlejatele pole midagi ette heita, lihtsalt selline politiiline satiiri oli minu nägemise hetkeks ajast ja arust. Ei teagi, kas sellel jandil oli lavastaja? Mängivad igatahes Andrus Vaarik ja Kaspar Velberg. Huvitav tõdeda, et Meri on ja jääb aktuaalseks ning tema on tagantjärgi saanud isegi "suuremaks", aga Ilves on pildilt kadunud ja ka muidu mõtetest kadunud ning tema järeltunnetus on hoopis muutumas negatiivsemas suunas. Kummaline.

41. Ürgmees - Prem Productions (9.6 Luigel)
See on tükk, mis peaks kõnetama äratundmise tasandil, aga kuna ilmselgelt ei ole ma "ürgmees", siis mind ei kõnetanud ükski nali ja ei naernud vist kordagi. Minu pihta ei läinud miski. Võibolla kõnetaks mind etendus "Teflonmees"? :) Jan ise on hea ja tema mängu vaadata on ikka tore. Aga ma olen tavaliselt rohkem sisu peale väljas. Lavastaja Rein Pakk, mängiv Jan Uuspõld.

42. Midagi on viltu - Kammerteater (alates 7.8 Kurgjal)
Lahkusin vaheajal, sest ei näinud midagi teiste seljatagant ja kuulmisega oli ka probleeme, sest mind pandi istuma pahiseva vee äärde, keset pinki, mis oli allapoole kaldu. Tundus, et sisu oleks kõnetanud, aga olin püha viha täis kehvast korraldusest ja lavastajapoolsest selliste seikadega mittearvestamisest... Ei saanudki sellest üle. Pole siiani saanud... Kammerteater jääb mulle elu lõpuni selle aja, pileti- ja bensuraha võlgu, vabandusest rääkimata :) Autor Valdur Mikita/Ott Kilusk, lavastaja Kaili Viidas, mängivad Indrek Taalmaa ja Lauri Kink.


JÄRGMISED OLID MINU JAOKS PIIN. KRÄPP, MIS OLI PIGEM "KANNATAMINE" TEATRISAALIS ISTUMISEKS (ÜHE PUHUL EI KANNATANUDKI VÄLJA JA LAHKUSIN VAHEAJAL). SOOVITAN VAADATA MIDA IGANES PIGEM SIIT ÜLEVALT NIMEKIRJAST VÕI HOOPIS ÜHT NEIST LAHEDATEST LASTELAVASTUSTEST, MIS JÄRGNEVAD:

43. Mitte praegu, kallis! - Endla (alates 7.7 Pärnus)
Ei, ei, ei. Tobenaljakas jant, millele meelitati heade näitlejatega kohale. Igav ja nõme lavastus ka. Võib-olla harva teatrit külastavatele inimestele ja "lihtsamate nõudmistega" vaatajatele, kellele sellised farsilikud naljad lähevad peale... massidele? Lavastaja Ingomar Vihmar, halba jama üritasid hea mänguga heastada Tambet Seling, Märt Avandi, Ireen Kennik, Saara Nüganen, Indrek Taalmaa ja teised Endla tippnäitlejad.

44. Mehed, meri, maa ja naised - Endla (alates 6.7 Pärnus)
Lahkusin pärast esimest vaatust, sest mu teatrikaaslane ei kannatanud seda jama välja. Laulude valik oli ok, aga olin nõus lahkuma, sest sinna vahele punutud näitemängul polnud ei saba ega sarvi. Lavastaja Ingomar Vihmar, mängisid väga head näitlejad, ilma normaalse materjalita.

45. Pulli kirves - Endla (5.7 Pärnus)
Autor ja lavastaja Andri Luup on kirjutanud loo Pärnust ja turistidest (ei tea, kas tellimustööna, sest väga pastakast imetud mulje jäi). Igav, lohisev, moraliseeriv, tobe ja üsna hõreda sisuga tegelikult. Kohe üldse ei meeldinud. Kuigi olid mitmed mu lemmikud mängimas.


LAHEDAT LASTEGA JA LASTELE:

Üle linna Vinski - Emajõe Suveteater (alates 27.6 Tartus) - alates 5 aastasest
Vahva, suvine, muusika ja värvikate karakteritega mäng Laulupeomuuseumi pisikesel siseõuel. Kuumal suvepäeval täielik nauding. Lapsele meeldis ka. Sobib väga laiale vanusgrupile 5-500... no võib-olla ka 501 või isegi mõni tarmukam neljane peab ka vastu :) Lavastaja Andres Dvinjaninov, muusika Toomas Lungelt, meeldejäävaimad rollid: Liina Tennosaar, Margus Jaanovits, Leino Rei, Inga Lunge, Marika Barabanštšikova ja pisike Vinskit mänginud poiss ka!

(p)ÖÖ - NUKU (alates 1.6 Tallinnas)
Üpris eriline möll Nukuteatri väikses saalis. See saal ise on tundmatuseni muudetud. Ja kes siis magama tahab jääda, kui nii palju põnevaid mänge on veel mängimata. Lavastajad Tiina Mölder ja Christin Taul, mängivad Kaisa Selde, Taavi Tõnisson, Katri Pekri ja Jevgeni Moissejenko.

Hanel oli auto - NUKU (3.6 Tallinnas)
Võrratu Helle Laas! Enda kirjutatud, lavastatud ja mängitud tükis. Väikelastele, aga otse loomuikult sobib ka täiskasvanud Helle-fännidele :) Are Uder ja Riho Tammert mängivad ka.
----------


EDETABEL 2: Etendused, mida praeguse seisuga kindlalt ise sellel suvel vaatama lähen:

01. Kremli ööbikud - Tartu Uus Teater (Narvas alates 10.8)
Miks ma lähen - Vanad-head eesti lauljad ja nende seiklused, laulud ja muu. No see ei saa olla muud kui hea. Meeldis mulle omal ajal ka Raudmees, kus samuti oli natuke sama aja lauljaid. Ja tookordne oli ka hea, kuid nüüd tuleb ju veelgi suurejoonelisem. Rääkimata sellest, et Avandi Joala saab olema huvitav. Lavastab Robert Annus.

02. Kostja ja hiiglane - R.A.A.A.M. (Viinistul alates 25.7)
Päts on teema, mis on mind alati paelunud. Mu vanim tütar on Pätsu fän ning teab temast ilmselt kõike. Lähen seda temaga koos vaatama ja no eks siis kuuleb mis on õige, mis väljamõeldud :) Tammearu peaks Pätsuks väga lahedalt sobima. Kivastik ja Viinistu--- sellest kaheraudsest on pea alati pauku tulnud.

03. Vürst Gabriel ehk Pirita Kloostri viimased päevad - Tallinna Linnateater (Tallinnas alates 18.6)
No kellele siis viimse reliikvia lugu ei meeldiks... samas see on tuttav lugu ja filmistsenaarium on sõna-sõnalt peas. Aga sedapuhku on lavastajaks üks mu lemmikuid - Diana Leesalu ning Gabrieli mängib Priit Pius ning Agnest Sandra Uusberg... Kindlasti ka rida värvikaid kõrvalkaraktereid mängimas - Linnateatri lemmikud. Mängitakse sisehoovi vabas õhus - võib juhtuda, et sellest ei kujune mitte ainult suve, vaid terve aasta üks vingemaid teatrielamusi. Saab näha...

04. Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt - Emajõe Suveteater (Tartus alates 5.7)***
Lopsaka keelekasutusega - no ma usun, et lopsaka huumoriga ka... 3 õde, keda mängivad Marika Barabanštšikova, Karin Tammaru ja Terje Pennie - assaraks!!! Ja nad kavatsevad sellist "pöörast ümberkehastusmängu" seal mängida... Puškin keerab sellepeale ilmselt hauas teise külje :) Aga mina pean seda oma silmaga näha ja oma kõrvaga kuulda saama! :) Sellele on kolm suurt tähte üle kõige kirjutatud juba ette ära - ÄGE!

05. Pikse pill - R.A.A.A.M. (Jänedal alates 19.7)
Kuna eelmisel suvel oli üks nii suve kui terve aasta parimaid lavastusi Salimsjanovi tehtud, siis on ootused väga kõrgel ka sellel Kreutzwaldi tekste kasutaval tükil. Lisaks mängimas on Riina Maidre teiste seas... ning rida teisi huvitavaid, kes esmakordse sellise ansambli tekitavad. Sellelgi on suur potentsiaal loorbereid lõigata (kui liiga tõsiseks ei aeta). Segu muinasaega ja tänapäeva võib olla nii võidu kui huku valem :)

06. Gulliveri reisid - NUKU (Viinistul alates 1.7)***
Väga põnev klassika materjal ja kui Tõnisson lavastab ja lavastab suurelt ning peaosas on Anti Kobin... no pool võitu on juba taskus! Kui sinna juurde lisada, et dramatiseerijaks on Urmas Lennuk ja kogu asi leiab aset Viinistul... siis võib juba üsna kindel olla, et siit saab tulla ainult head...

07. Peatumine ristteel - Polygon (Kernus ja Tallinnas alates 26.7)***
Lavastaja Tamur Tohver. Kui see oleks lihtsalt Tätte Ristumine peateega, siis polekski see nii ahvatlev, aga kuna sinna sisse on mixitud veel Shakespeare'i Kuningas Lear'i ja Romeot ja Juliat ning mängivad Karin Rask, Siim Maaten ja Eero Spriit, ning lavastaja ise, siis tahaks seda kohe väga näha. Sobivalt Tallinna (ja mu maamaja) lähistel Kernus (päris sobiv atmosfäär sellele loole!), aga augustis mängitakse ka Tallinnas... Põnev!

08. Toomas Nipernaadi - TeMuFi (Tori vallas alates 2.8)***
Pääru Oja ja Ursula Ratasepp mängivad ja minu jaoks poleks rohkem vajagi, aga seal on veel nii palju teisi lemmikuid koos - Tanel Ting, Silver Kaljula, Kaili Viidas... ning režiid veab Peep Maasik, kelle Tom Sawyer'ile ma selle nägemisest peale mõnikord tagasi mõtlen.

09. Sarah Bernhardt'i viimane suvi - Sundown Entertainment (Saku vallas alates 18.6)
Lavastaja Vilja Nyholm-Palm. Kammerlik, kahe näitlejaga tükk. Ja need kaks näitlejat on Kersti Kreismann ja Meelis Rämmeld! Aasta 1922...Omaaegne prantsuse kuulus näitlejanna on kirjutamas oma memuaare ning meenutab ning taaslavastab hetki oma minevikust sekretäri abiga... Eelmine Vilja lavastus Grace ja Glorie, samas mängukohas oli väga mõjuv ja hea. Suur tõenäosus on, et ka sellest kujuneks elamus. Mugavalt Tallinna lähistel ka, aga samas ikkagi suviselt linnast väljas.

10. Pimedas ja teki all - Piip ja Tuut Teater (Pärnus 30.6)***
Minu Piip ja minu Tuut... nunnukesekesed! Ja nüüd kui selle tüki ära näen, siis ehk enam ei karda pimedas magada ka! Nad annavad niiiiii palju iga etendusega. Niipalju nalja ja rõõmu. Lähen Pärnusse spetsiaalselt ainult selle etenduse pärast kohale! Oli seegi ju üks käesoleva aasta Teatriliidu auhinnagaala nominentidest! Ootan pikisilmi!

11. Improvisatsioonid Mahtra sõja ainetel - Improteater Impeerium (Mahtras 22.6)
Äge! Mahtra sõda lahendatakse... ja just sellest õiges kohas... Mul maamaja seal ligidal, seega lähen õigeks ajaks kohale Imperaale vaatamaie, naerujoru pugistamaie.

12. Vedelvorst - Endla (Pärnus alates 1.6)
Seda tükki ma lähen vaatama tegelikult juhtumisi... ma ei tea, kas oleksin muidu, kui mul poleks juba olnud kohad varutud "Ma teenindasin inglise kuningat" etendusele... mis paraku ära jäeti ja pakuti ümber planeerida Vedelvorstile. Ma otseselt ei oota sellelt etenduselt eriti midagi. Sander Rebane seal mängib, seda ma tean... kindlasti ka teisi häid Endlalasi... Loodan, et saab sama lahe olema kui eelmise aasta üllatavalt vahva Säärane mulk. Kui ootused pole liialt üles kruvitud, siis on jälle võimalus positiivselt üllatuda.

*** - kolme tärniga märgitute kohta kajan pärast blogis vastu ka. Tule ka, siis saab pärast arvamusi võrrelda! :)
-----------


EDETABEL 3: TOP 91 Etendused, millele mul piletit pole ja mis on nägemata.

Kõigepealt need, mida tahaks väga näha:

01. Pargivaht - Neeruti Mõisateater (Lääne-Virumaal alates 27.7)
Lavastaja Üllar Saaremäe. Milline trupp! Ines Aru on suudetud mängima meelitada! Saaremäe lavastab ka alati kogu hingega. Ta oskab mistahes loo elama panna, aga muidugi suureks elamuseks peab ka tekst olema hea. Mõisamiljöös on tegutsemas Kreutzwald, väärikas suguvõsa ja nõiad... lubakse hoogsat ja naljakat elamust. Toomas Kall-i Pehmed ja karvased ning omaaegsed Vanalinnastuudio estraadikavad polnud küll otseselt minu rida ega "minu" huumor, aga seekord on tekst seotud kohaliku ajalooga, mis seab põnevad raamid ning tundub, et annab ka vahvad absurdsed vaibid loosse sisse! Lisaks on mängima kaasatud ka Saaremäe poeg oma pruudiga ja nad on mõlemad hästi sümpaatsed ning võimekad ja hetkel veel kõigele lisaks ka huvitavalt värsked näitlejad. Unustamata Rakvere Teatri lavalisi jõude (teiste seas ka Ülle!) ja Lauri Nebelit ka, keda juba mitu aastat pole näinud mängimas!

02. Inriid ja Toomas Nipernaadi - Pärnu Suveteater (Pärnus alates 4.7)
Lavastaja Tiit Palu. Sellised järje- ja kõrvallood Eesti klassikalistele tekstidele on tihti põnevad. Sedapuhku oleks suisa ideaalne vaadata kõigepealt TeMuFi Nipernaadi ja siis see Inriid ja Nipernaadi otsa, sest Pärnus mängitav lugu algab sealt kus romaan lõpeb. Mul tuli pisar silma eelmise Pärnu Suveteatri armastuskirjadel baseerunud loo peale ja seal mängisid ka Laurimaa ja Seeman peaosades (nagu ka seekord). Eelmine kord nad mängisid nii väheheste vahenditega - praktiliselt kirju lugedes ja kui mõjuv see oli ka sellisena, oli muidugi ka mõjuv lugu aluseks ning otse elust. Seekord on mängulisi vahendeid ilmselt rohkem... lisaks nad teevad seal oma asja ning teevad seda suure südame ja kogu hingega... see saab ilmselt olema väga hea. Lisaks veel Olavi Kõrre live muusika ka saatjaks, mis ka armastuskirjade lool oli lisandväärtuseks.

03. Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu - Misanzen (Urvastes alates 14.8)
Lavastaja Helen Rekkor. Eelmisel suvel oli mul kõige rohkem kahju just selle tüki nägemata jäämisest. Pärast etendust kostunud kommentaarid on ka olnud eranditult positiivsed. Teades kui huvitavaid visuaale suudab Helen luua oma lavastustes ning muidugi Edgar Valter'i fännina on see peaaegu, et kohustuslik teatrikülastus. Kui see vaid nii kaugel ei toimuks, et kõik kulud koos kohalesõiduga kokkuarvestades üle pea ei kasvaks.

04. Workshop - Kanuti Gildi Saal (Rakveres alates 5.7)
Lavastajad Mart Kangro/Juhan Ulfsak/Eero Epner. Praeguseks juba paljukiidetud tükk... ja absoluutselt kõik soovitavad, et seda tuleb vaatama minna. Teistsuguse, ehk omapärase ülesehitusega ja õpetlik. Huvitavate minilugudega... Mõtlen, kas minna Rakverre festivalimelusse seda vaatama või teha seda novembris Tallinnas.

05. Armastus on ajaviide - Tuulekell (Ravilas alates 12.7)
Lavastaja Erki Aule. See tuuakse mu maamaja lähistele ja peaossa on pandud Aarne Soro ja kõige lisaks teksti kirjutab Loone Ots, kes on meister selliste ajalooliste dokumentaalseid tõdesid sisaldavate näitemängude kirjutamises. Siin võib tegijatele viidates aimata on paras annus huumorit ka sees. Kindlasti lahe ja mõnus suvine meelelahutus, millest võib kujuneda päris äge teatrielamus. Soro mängib veidrikku, endakeskset naistemeest, keda kutsuti "hulluks krahviks"  (Tatika ja Vesipruuli sümbioos?)... kõlab ju nagu päris pull projekt! Ravila mõisamiljöö veel atmosfääriloojana kirsiks kogu tordil.

06. Ilmavõõras - Saueaugu Teatritalu (Saueaugul alates 28.7)
Lavastaja Ringo Ramul. Korra suvel on ikka hea Saueaugu Teatritalus ära sõitkäia... Priit Põldma poolt Sommerit, Kaplinksit, Masingut ning dokumentaalmaterjale segatud loos mängib väga huvitav trupp - G.Tabor, G.Jürgenson, A.Eelmaa ja parajasti praegu lavakooli lõpetav Joosep Uus. Eesti 60nbdatega seotud lugu - Eesti lugu... väga ahvatlev.

07. Vanahunt - Taarka Pärimusteater (Põlvamaal alates 3.8)
Lavastaja Helena Kesonen. Vana seto jutuvestja lugude põhjal: inimene läbi vanahundi lugude... mõnusalt folkloorne, kindlasti ka põnev ja eriline. Huvitav trupp ja alles hiljuti TÜ VKA lõpetanud Helena esimene suurem lavastus, see võib kujuneda elamuseks. Kui see ainult natuke lähemal toimuks, siis oleksin kindlasti seda vaatamas. Nüüd võib jääda eelarve taha.

08. Kuuvarjutus - Pikk Mari (Hüürus alates 4.7)
Lavastaja Eili Neuhaus. Mati Undi värskeim dramatiseering lavastajalt. Mõnusalt Tallinna lähedal ja mõnusalt kammerlik, ainult kahe naisnäitlejaga - Anne Veesaar ja Ülle Lichtfeldt. Kahe lihtsa eesti naise sisemaailmad ja elulood - kõlab päris tugev alus heaks teatriks.

09. Margus Tabor. Jutud vahelepõigete ja kõrvalkalletega - Hüüru mõis (Hüürus 17.6)
Mamma lugude autorina tuntud Margus Tabori monoloogid. Hähhh, oleks tahtnud seda näha, aga KÕIK PILETID ON VÄLJA MÜÜDUD!!!

10. Eestirand. Lootuse kursil - Prangli Reisid (Prangli saarel alates 20.7)
Lavastaja Eva Kalbus. Teema poolest on see kindlasti üks lavastus, mida kohe väga-väga tahaks näha. Tagatipuks teeb Silver Sepp sellele veel originaalmuusika... Ja kes on näinud ERMis Seitset venda, see teab kui huvitav tema teatrilavastustele tehtav heliline pool võib olla - väärtus omaette. Päris ajalooga seotud lugu... Huvitav kas peale Külli Reinumäe ja Egon Nuteri on veel teisigi näitlejaid kaasatud. Hetkel täpsem info puudub. Hetkel on Piletilevis ainult kallid reisipaketi-piletid müügis, mis sisaldavad katoitlustust ja muudki peale teatripileti. Kohe tulevad müüki ka lihtsalt teatripiletid (15euri), millele saab osta juurde laevapileti (edasi-tagasi 12euri). Siis on mõnevõrra soodsam...

11. Sajandi lugu: Tuleb/ei tule - Vene Teater/Audiokinetica (Tallinnas alates 6.7)
Lavastaja Artjom Garejev. Sajandi loo sarja viimane, ehk tulevikku kanduv lugu. Huvitavad tegijad on kaasatud selle Audiokinetica nime all. Neli naist on dramaturgideks, kes kooliõpilaste fantaasiaid teatrikeelde tõlgendavad. Taustajõududeks kaasatud inimeste varasemate tööde vastu on mul sügav lugupidamine - Aljona Movko, Rosita Raud ja Olga Privis, kui nimetada vaid mõningaid. Näib, et ka muusikal saab olema keskmisest suurem roll mängida lavastuses.

12. Mowgli - Must Kast (Varbusel alates 13.7)
Lavastaja Birgit Landberg. Landbergi eelmine lavastus - Peks mõisatallis - oli väga eriline ja hea ning sisukas, nüüd saab näha tema järgmist tööd... ja no otse loomulikult on ootused kõrgeks kruvitud. Kui nad nii kaugel ainult ei mängiks... Aga no see lahe huumor, mis eelmist tööd saatis, siis selle ning laheda trupi pärast sõidaks vist ka kaugemale... Ka kogu mõisatalli trio - Kaarel Targo, Kristjan Lüüs ja Jaanika Tammaru mängivad! Lugu on ju läbi ja lõhki tuttav, aga nad oskavad sellele kindlasti mingid lahedad oma vindid sisse keerata ja karakterid seal on mahlased - madu, karu ja panter... kui vaid mõningaid nimetada...

13. Buratino - Estonia (Tallinnas alates 1.6)
Lavastaja Andres Dvinjaninov. Mida lähemale saabub esikas, seda ahvatlevamaks suudab Estonia seda Ehala Buratinot teha... Tegelikult ju juba Ehala muusika on piisav argument, et seda vaatama minna. Ja milline vaimustav trupp - Karmo Nigula, Jassi Zahharov, Reigo Tamm, Hannes Kaljujärv, Väino Puura... oleneb muidugi, et kellega just õnnestub seda näha, sest on erinevad kooslused. Dvinjaninovi lavastustesse mul on ka alati usku.

14. Sajandi sada sahmakat - projekt Eesti Muusika- ja Teatrimuuseumis (Tallinnas 2. ja 3.6)
5 tundi ajastu mentaliteeti läbi luule, lühproosa ja dialoogide-sketšide. Igal täistunnil algab uus ajastu. Kava koostaja Veiko Märka, esitavad Lauli Otsar, Jürgen Gansen, Sander Roosimägi ja Ester Kuntu.

15. Kirsiaed - VHK/Theatrum (Esnas alates 2.6)
Lavastaja Maria Peterson. Tšehhov on "sündmus" alati teatris ja veel eriti see tema Kirsiaed. VHK Theatrumi-klassist tuleb tihti palju tulevasi Lavakooli kasvandikke. Praeguses pundis on ka noor-Malmsten, kuigi tema vist veel ei lõpeta. Noortel on mängides tihti teistmoodi sära silmis. Olen ikka katsunud neid suvealguses VHK lennu lavastusi vaatamas käia, aga seekord on nad selle mängu viinud 100km kaugusele Tallinnast, aga pakutakse ka bussiga edasi-tagasi sõiduvõimalust. Etendus ise kestab 4 tundi. Kõlab päris võimas ettevõtmine. Kuigi natuke ehmatas ära Linnateatri versioon, kus Ranevskajat mängis "noor" naine. No... igatahes tahaks näha... Mõisamiljöö kindlasti aitab ka kõvasti õigele atmosfääritekkele kaasa.

16. Mamma lood - Hiiu Öko (Hiiumaal alates 9.7)
Lavastaja Margus Tabor. Olen juba sõna otseses tähenduses "AASTAID" tahtnud seda näha, kuuldes lõike raadiost ja telest, aga no kui mängitakse eksklusiivselt Hiiumaal ja ei ole kindel, et kuidas sealt õhtul tulema saab, kas ikka kindlalt saab praamile ja kuidas see lavatamine seal üldse toimib, siis lihtsalt paned ju kõrvale need plaanid saartele teatritvaatama minna (ükskord oli juba kehv kogemus, enam ei taha). Nüüdseks on see välja müüdud ka, seega jääbki jälle nägemata...

17. Muna - Theatrum (Hiiumaal alates 11.8)
Lavastaja Andri Luup. Andri enda kirjutatud ja lavastatud. Oleksin palju rohkem huvitatud kui poleks tema tehtud Endla Pulli kirvest näinud. See on mu kahtluseid kõvasti süvendanud, kas see oleks ikka väärt kaugele sõitu. Muidu sisu ja eriti see trupp on paljulubavad. Samas kuna Hiiumaal ka ööbimisvõimalused puuduvad ja kuidas sealt mandrile pärast teatrit tagasi saab ja kõik see muu organiseerimine juurde, siis kahtlen, et seda vaatama jõuan.

18. Äratõmbetuli - Teater Bel-Etage (üle Eesti alates 17.6)
Lavastaja Mart Sander. Mart Sanderi enda kirjutatud põnevik. Mu noorim tütar jälgis kunagi Artur Rehit juutuubist ja mõtlesin, et üllataks teda ja viiks ta seda vaatama. Aga nüüd nagu muuseas võtsin Arturi teemaks ja ta tegi tolle pihuks ja põrmuks, et ta juba aastaid ei jälgi teda enam. Ma ise olen skeptiline tema suhtes, aga Mart Sandrit läheks küll vaatama ja raamatuid kirjutab mees hästi. Telesari oli natuke kohtlane - lugu ise ja kunstnikutöö olid väga kõrgel tasemel, aga kehvad ja halvas mõttes diletantlike maneeridega naisnäitlejate pärast (eranditeks Merle, Pirjo ja Jekaterina) üldsegi mitte nii hea sari, nagu raamat oleks eeldanud. Sellepärast see skeptilisus ka Arturi suhtes. Võid ju ola õppinud näitelmist kasvõi Meryl Streepilt, aga see veel ju heaks näitlejaks ei tee. Kahemehetükk ju ikkagi ja siis on eriti oluline usutavus ja professionaalsus. Muidu põnevikke teatris vaadata on lahe.

19. Pagulased - Miksteater (Varbusel alates 3.8)
Lavastaja Kristo Toots. Pagulaste üle polemiseerimine ärritab mind, aga see lugu on hoopis kreisid vindid sisse saanud. Science fiction... ehk mis saab siis kui Eesti jääb elektrita... Ja kui pole enam internetti ja mugavusi, siis arvata võib, et maaelu aaab hoopis teise tähenduse (võib-olla annab sellest arendada välja mingi deurbaniseerimispoliitika? :))... sellised korralikud ideed, millele lood on ehitatud, on tihti head. Oleneb muidugi, et kuidas seda on osatud tegelikult ka looks kirjutada. Oluline on mitte liiga lihtsaid teid ning tühipalja koomuski peale minna... huvitav oleks teada... Trupp on ka põnev! Ja see kõik on veel võru keeles...

20. Oranžid tropid kõrvas - Tallinna Kammerteater (Luigel ja Padisel, alates 9.6)
Lavastaja Indrek Taalmaa. Kivirähk ja Taalmaa on hea paar, kui mõelda kasvõi ainult "Sinised kilesussid jalas" tükile. Olen juba ette kindel, et ka "kõrvatropid" meeldiks mulle...

21. 100 valget daami - Haapsalu Kultuurikeskus (Haapsalus alates 24.8)
Lavastaja Siim Tõniste. Valge daami teema on ikka paeluv. Seekord mängivad Saar Nüganen ja Ott Raidmets ning kirjutas Piret Jaaks - see on positiivsete nimede trio. Tahaks üks kord elus veel jõuda Valget daami vaatama Haapsallu õigel ajal. Polegi teda vist siiani päriselt näinud, kuigi korra või paar olen Valge Daami päevade aegu sinna sattunud küll, aga jah - daam ise on nägemata. Sellel etendusel kindlasti figureerib kui mitte muidu :)

22. Eesti mängud. Tönk - Eesti Kontsert (Tartus alates 10.6)
Lavastaja Peeter Jalakas. Ei saa aru, kas see on sümbioos Trad Attacki live muusikast ja vanade eesti mängude mängimisest laval lavakooli viimase lennu õpilaste poolt? Siis see küll eriti ei kõnetaks mind. Või mida see lavastus ikkagi endast kujutab? On sellel mingi narratiiv ka või mitte?

23. Surmatants - Endla (Pärnus alates 19.7)
Lavastaja Ingomar Vihmar. Strindberg! Lavastuse kohta on üsna positiivne  tagasiside siiani kostunud. Tundub kammerlik ka ja see on positiivne. Ma ei tea sisu ka peale selle, et mees ja naine seal sugupoolte sõda peavad. Kleer Maibaum-Vihmar, Priit Loog ja lavastaja ise mängivad. Vihmari lavastustega mul pole eriliselt soojad suhted, ent vahelduva eduga ta ikka üllatab positiivselt ka.

24. Savoy ball - Estonia (Tallinnas alates 3.6)
Lavastaja Mart Sander. Üks mu lemmikoperette, aga minul on Mart Sanderi lavastusversioon veel nägemata. Koreograafiks Ingmar Jõela! Mart on ise öelnud, et tegi selle nii, nagu peab, ehk 1930ndate stiilis! Ilmselt nii visuaalne kui muusikaline komm!

25. Lollidemaa - Tallinna Kammerteater (Padisel 12.8)
Lavastaja Indrek Taalmaa. Taalmaa Sinised kilesussid jalas oli parajalt suur üllatus. Nüüd tahaks neid teisi monotükke ka näha. Olen millegipärast veendunud, et need on umbes sama head. Kuigi ma ei tea, kes Lolldemaa kirjutanud on... teiste Taalmaa mängitava kahe monotüki autoriks on Kivirähk.

26. Piiri peal - Prem Productions (Iklas alates 15.7)
Lavastajad Uuspõld/Anderson. Suure tõenäosusega ei hakka nii kaugele sõitma, kuigi need 2 meest, kes mängivad, on head naljamehed - Jan Uuspõld ja Ago Anderson. Samas kogu see Lätist alkoholiostmine pole minu rida. Mina pole käinud ja ei lähe ka. Ja kui keegi tahab minna, siis palun väga - mingu. Mul poleks eriti vahet kui üldse alkoholi ei müüdaks. Ostan ehk küll suve jooksul mõne siidri, aga seda võin vabalt ka külapoest mõne sendi võrra kallimalt osta. Peaasi, et nad seal etenduses hea maitse "piiri peal" ei tegutse... :)

27. Tantsutund - Endla (Pärnus alates 20.7)
Lavastaja Enn Keerd. Keerdi lavastustest mul viimasel ajal head näidet tuua pole. Sedapuhku siiski tegemist tantsu-teemaga ja Kadri Rämmeld mängib, mis on ülipositiivne... Peab mõtlema.

28. Meretagune paradiis - Kuressaare Linnateater (Kuressaares alates 31.7)
Lavastaja Tiit Palu. Tallinnast kaugel ja Saaremaal ööbimiskohta ka pole, seega jääb ilmselt nägemata. Muidu tundub huvitav trupp ja Tiit Palu on selle ise kirjutanud ka... Lugu Saaremaast ja Saaremaa on minu jaoks müstiline mingist otsast. Olen sinna ainult korra elus jõudnud. Aitasin Kuressaarde luua sadu töökohtasid, kohtusin linnapeaga (siis kui Urve Tiidus seal veel linnapea oli) ning viisin sinna välisettevõtte juhid... oleks aeg tagasi pöörduda küll. Sellel suvel ootab siiski sõbrale Hiiumaale tema korduspulma minek ning saartekülastuslimiit saab sellega vist mõneks ajaks jälle täis.

29. Improteater Impeerium & Ott Sepp (Luigel 10.6)
Lavastajaks publik ja trupp - sünnib suures osas kohapeal improviseerides. Olen ilmselt seda formaati koos Argo Aadliga näinud, aga see oli väga lahe! Miks ka mitte Ott Sepaga versiooni ka vaadata... Improteater Impeerium on mul sellel aastal üks suurimaid teatri-avastusi. Kõik nende ettevõtmised on olnud positiivsed elamused.

30. Piip ja Tuut kontserdil (Luigel 10.6)
Lavastajad Haide Männamäe/Toomas Tross. Laske jah Piip ja Tuut instrumentidele ligi või dirigendipulti... sellest ei tule muud kui üks... suur naerupidu! Küll nad on armsad kahekesi. Iga kord on kui kingitus see nende muhe materjal. Nad kohe oskavad just nendele õigetele nuppudele vajutada. Ja üldse mitte traditsionaalsete klouninaljadega, vaid sisuka ja laheda, sooja ja südamliku huumoriga.

31. Piip 20 Tuut juubeldavad - Piip ja Tuut Teater (üle Eesti alates 11.7)
Lavastaja Haide Männamäe/Toomas Tross. Piip ja Tuut lähevad juubelituurile. Kui nad mu maakodust sobivalt mööduvad, siis katsun minna vaatama. Ma poleks kunagi uskunud, et mulle võivad klounid niimoodi meeldida. Hetkel kaldun arvama, et siiski ainult "eestikeelsed" klounid ja just nimelt need 2 klouni... Iga kohtumine nendega on olnud elamus. Vaevalt, et seegi oleks erand. Ja mu vanim (täiskasvanud) tütar on neist sama suures vaimustuses! Ta pole raatsinud kordagi nooremale õele vennale oma kohta loovutada mu Piidu ja Tuudu etenduste kaaslasena... Olen pidanud nemad eraldi Piipu ja Tuutu vaatama saatma...

32. Armastus Laitses - Kalevipoja Kojutulek (Laitses alates 4.7)
Lavastaja Ivo Eensalu. Ei oska otsustada, kas see on asjalik ettevõtmine või mitte. Seal on ju kaasatud mängima sellised lemmikud, nagu Jassi Zahharov ja mõned huvitavad veel. Taunot tunnen ühise hea sõbra kaudu (ML) ja oleme paaril sünnipäeval kokku sattunud. Ei kujuta teda näitlejana ette, aga oleks pull teda mängimas näha :) Natuke selline kahtlane plakat on tehtud etendusele ja küsimärke on veelgi. Samas ei saa üle sellest, et ikkagi Jassi mängib... Ei tea...

33. Kopsud - Endla (Pärnus alates 14.7)
Lavastaja Taago Tubin. Lavastaja on hea ja näitlejad ka. Carita Vaikjärve polegi veel tema Endlasse kolimise järel näinud. Tükki kiideti päris korralikult kui see välja tuli, aga siis tuli pikem mängupaus (elulistel põhjustel). Tutvustavat teksti lugedes jääb mulje, et see on pigem noorematele inimestele.

34. Ragnar Uustali sõjapäevik - NO99 (Tallinnas alates 1.6)
Esimene lugemine. Intrigeeriv on see, et Ragnar tahtis sõjaväkke minna... aga kas talle seal siis ka meeldis või mitte, seda saaks alles kohapeal teada. Muidu viiks oma aasta pärast sõjaväkke astuva poja vaatama, aga ei tahaks teda hirmutada juhul kui tal oli negatiivne kogemus. Ainult kaks korda toimub lugemine, seega vaevalt, et jõuab infot ammutada eelnevalt sisulise tunnetuse kohta.

35. Mälutempel - Eesti Rahvamajade Ühing (Toris alates 20.7)
Lavastajad Urmas Lennuk/Tarmo Tagamets. On küll Lennuki kirjutatud ja koos Tagametsaga koos lavastavad ka, aga mul on arusaam, et seal on ainult 1 professionaalne näitleja(?) ja suuremas osas rahvatantsurühmad ja laulukoorid(?) Sellised suursegaproduktsioonid ei ole tavaliselt minu maitse... aga jah.. Urmas Lennukis tavaliselt võib kindel olla. Ja see üks proffnäitleja, kes mängib, see on Argo Aadli! See jällegi oleks huvitav... ei tea... kahtlen...

36. Saja-aastane öö - Pärnumaa Rahvakultuuri Keskselts (Pärnus 20.8)
Lavastaja Kaili Viidas. Ei saa hästi aru seda osakaalude jaotust tantsu ja draama vahel. Näitlejad on küll kaasatud ja päris huvitav trupp, aga lisaks on kõiksuguseid rahvatantsijad ja harrastajaid, mis jällegi võivad selle muuta üheks suureks palaganiks? Lisaks on ka vist muud visuaali, mis jällegi oleks põnev. Mängitakse ainult ühe korra - taasiseseisvumispäeval.

37. Mis see E. tähendab? - Hansahoovi Teater (Tartus 19.7)
Laval on Raivo E. Tamm - monokomöödia :)

----------
Siit edasi on ka huvi, aga ma ühel või teisel põhjusel esimesena ei torma neid vaatama:

38. Ristumine peateega - Kukruse Mõisateater (Kukruses alates 11.7)
Lavastaja Allan Kress. Tallinna Linnateatri versioon oli kunagi väga hea Piret Kalda ja Tõnu Ojaga. Film oli ka üks eesti parimaid läbi aja. Nii head materjali võib-olla vaataks veelgi, kuid praegu on see liiga hästi peas ja seda mängitakse liiga kaugel.

39. Peaaegu armastus - Endla (Pärnus alates 21.7)
Lavastaja Enn Keerd. Keerdi lavastused viimastel aastatel ei kõneta mind. Seda on paar sõpra käinud vaatamas ja kumbki ei olnud erilises vaimustuses.

40. Carmen loves jazz - Eesti Kontsert (Viljandis 2.6)
Lavastaja Marina Kesler. Päris huvitav ja see oleks siin tabelis ka tunduvalt kõrgemal, aga seda uusversiooni mängitakse vaid ühe korra ja tollel õhtul olen ma Tartus Sweeney Todd'i esikal.

41. Don Giovanni - Eesti Draamateater (Tartuus alates 29.6)
Lavastaja Uku Uusberg. Oopersisümbioos. Osades üks sopran, üks bariton ja kaks musikaalset näitlejat koos pianistiga. Kestab 45 minutit ning on TASUTA ja ilmselt ei saa Tartusse sellel ajal sõita, muidu oleks see ilmselt ka kõrgemal siin tabelis.

42. Kuidas dresseerida meest - Komöödiateater (Hiiumaal alates 19.6)
Lavastaja Andrus Vaarik. Merle Palmiste monotükk... pealkiri ütleb üsna palju sisu kohta... Ei tea, kas julgebki minna vaatama :)

43. Ustav süda, Sa loodad tühja - Nargenfestival (Naissaarel alates 7.7)
Lavastaja Priit Võigemast. Koomiline ooper... Head sopranid, eesotsas Listra ja Teemetsaga, aga koos laevapiletiga läheb üpris kalliks.

44. Saabastega kass - Miksteater (Tartus alates 10.7)
Lavastaja Kristo Toots. Saabastega kassi uusversioon. Võib olla ju päris lahe, sest mängivad Mart Toome ja Katrin Kalma. Katrinit tahaks palju tihedamalt mängimas näha... Kahju ainult, et nad Tartus seda ainult mängivad see aasta... pisut pikk sõit lastetüki pärast.

45. Kuritöö ja karistus - Vene Teater (Tallinnas alates 28.8)
Lavastaja Igor Lõssov. Dostojevski Vene Teatris... kõlab ahvatlev. Jaanika Arum mängib ka ja oleks põnev üle pika aja teda üht korralikku rolli tegemas näha. Saaks sellest tema eelmisest eksperimentaallavastuse fiaskost üle. Kuritööd ja karistust mängitakse sügisel ka, seega ilmselt jätan suvel kõrvale.

46. Mees ja mootorratta õpik (Luigel 8.6)
Lavastaja Sepo Seeman. Luige komöödiafestivalil esietenduv monotükk. Ma ei tea, kas ma olen eluga samas kohas hetkel. See peaks äratama äratundmist, et see toimiks. Aga Seeman on muidugi sümpaatne ja võib-olla seda nähes-kuulates leiaks selles just selle miski üles, mida otsin.

47. Teenija-käskijanna - EMTA/Lavakool/Varase Muusika Keskus (Olustveres 20.6)
Lavastaja Jan Teevet. Teeveti lavastust on kiidetud. See pidavat olema siiski "lühi"ooper, seega vaevalt, et Tallinnast sellepärast nii kaugele sõidan.

48. Dreamworks - Endla (Pärnus alates 22.7)
Lavastaja Ingomar Vihmar. Vihmari lavastust on kõvasti kritiseeritud. Mul on eelarvamused. Kuigi näitlejad on jällegi head...

49. Muusikalicool - Birgitta Festival/Hanna-Liina Võsa Muusikakool (Tallinnas 14.8)
Juhendaja Tanel Saar. Noorte muusikal, aga päris palju häid ja tuttavaid soliste on ka kaasatud.

50. Rasmus, Pontus ja Lontu - Iloni Imedemaa Teater (Haapsalus alates 4.7)
Lavastaja Eva Kalbus. Lindgreni materjalide põhjal tehtud lavastusi vaataks hea meelega. Aga see on Tallinnast kaugel. Kui, siis noorima lapsega koos läheks... Pole seal Iloni imedemaal käinudki veel. Iloniga olen küll kohtunud. Stockholmis elamise ajal.

51. Olmeulmad 2 - Neikidskai (Tallinnas alates 13.6)
Lavastajad Aadla/Linkmann/Raudva/Tõnisson. Tegija(te) pärast tahaks näha. Huvitav. Aadla on nii võimekas, teised alles vajavad avastamist.

52. Boheem - Lucca Giglio Teater (Tallinnas alates 9.8)
Lavastaja Marco Gandini. Välismaa teatri ooper. Lavastuslikus mõttes huvitav. Puccinit kuulaks ka iga kell...

53. Giselle - Estonia (Tallinnas alates 13.6)
Lavastaja Mary Skeaping. Häbi tunnistadagi, et viimasest Giselli versiooni nägemisest on juba umbes 25 aastat.

54. Medea - Estonia (Tallinnas alates 2.6)
Lavastaja Gianluca Schiavoni. Ballett. Sisu on tuttav, seda huvitavam oleks näha tantsuversioonis.

55. Uinuv kaunitar - Estonia (Paides ja Viljandis alates 5.6)
Lavastaja Toomas Edur. Ballett. Võib ilus ja muinasjutuline olla. Näitaks noorimale tütrele ka...

56. Sõit sohu: Sibula ja Volkonski lodjajutud - Emajõe Lodjaselt (Emajõel 28.6)
Jaan Willem Sibul ja Peeter Volkonski sõidavad 3 tundi lodjaga ja jutustavad. Oleks põnev kuulata... aga KÕIK PILETID ON VÄLJA MÜÜDUD!

57. Stand-up Apollos - Apollo (Pärnus 1.7)
Kolm koomikut, kellest teised 2 on võõrad nimed, aga minule piisaks Mattias Naanist kah :)

58. Parimad palad vol.3 - Tallinna Kammerteater (Kablis 5.8)
Lavastaja Indrek Taalmaa. Tahaks enne need aluslavastused ära näha, millest selle etenduse parimad palad on valitud. Mul veel Oranžid kõrvatropid kõrvas ja Lollidemaa nägemata...

59. Kas hakkame seksima? - Vana Baskini Teater (üle Eesti alates 16.7)
Lavastaja Eero Spriit. Pealkiri juba annab mõista, et ka sisu võib olla sama kahtlase väärtusega. Selline komejantlik tunnetus on, mis pole minu maitse. Võin muidugi eksida.

60. Full sheiks - T-Teater (Tallinnas 1.6)
Lavastaja Virko Annus. Lühendatud Shakespeare'i kogutud teosed ülikooli harrastusnäitlejate esituses. Mängivad mu töökohal :)

61. Zorbas - Eesti näitejuuhtide trupp (Põlvamaal alates 29.6)
Joseph Steini muusikal...

62. Kolmandas isikus - Comedy Estonia (üle Eesti alates 1.6)
Lavastaja Sander Õigus. Stand-up komöödia. Kiidetud. Peab rohkem tausta uurima. Korralik naer kulub alati marjaks ära.

63. Vanalinna Päevade nukuteatrimaraton (Tallinnas 3.6)
Kohvriteater "Okasroosike", Banaanikala Projektiteater "Eestane ei igavle", Pärnu Nukuteater "Pärnad pühad hiielised", Tuuleveski "Vana veski muinasjutud", Marionett "Jokker Joosu ja nukud", Harry Gustavsoni Nukuteater "Ja nukk saab elavaks", Eeskätt Teater "Unijärve näkk" jt.

64. Lõks - LendTeater (Elvas alates 6.6)
Lavastaja Malle Pärn. Üks mu lemmikžanre teatris - krimka! Ainult, et olen seda juba lugu varem näinud Vanemuise versioonina. Elva on maru kaugel ka, kuigi oleks lahe suvel oma sünnilinna külastada ja samaga seal teatris käia ja veel Malle lavastust... Piletihind on ka väga ahvatlev :) Kaldun siiski arvama, et see jääb mul nägemata distantsi pärast.

65. Viimsepäävä Läüge - Lutsu Teater (Põlva vallas alates 6.7)
Lavastaja Merle Jääger. Võrukeelne suvekomöödia, mille on kirjutanud Olavi Ruitlane! Harrastusnäitlejad mängivad. Pidavat olema halastamatu tõsieluparoodia sellest kuidas viia elu edasi maapiirkondades tänapäeva Eestis :)

66. Suvepäev - Salme Teater (Tallinnas 6.6)
Lavastaja Jaanus Nuutre. Jaanuse debüütlavastus, vist? Harrastusteater, aga mängivad Tallinnas. Enesetaputeema ja Mrožek autoriks... mul on isiklikud eelarvamused Mrožeki suhtes, aga debüütlavastused on tihti erilised... kahetised tunded.

67. Häbipostilugu - Tammsaare Teater (Tallinnas 2. ja 3.6)
Pargietüüdid.

68. Latern - Liigub ja Loob (Viimsis, Kablis ja Lohusalus alates 10.7)
Lavastaja Eva Kalbus. Mul on nähtud see Tätte näitemäng väga heade näitlejatega (Evelin ja Priit Võigemast, Ülle Kaljuste, Guido Kangur ja Taavi Teplenkov), seega on tõrge seda uuesti vaadata. Võib-olla kunagi kui lugu ise meelest läheb.

69. Luke Venus - Luke Mõisa Teater (Lukes alates 10.7)
Lavastaja Janno Puusepp. Kaugel Tallinnast. Muusikaline lugu ühest monumendist. Näitlejateks tundmatud nimed.

70. Sonimine kahele - Vene Teater (Tallinnas 31.8)
Lavastaja Atjom Garejev. Vene Teater oli justkui taasavastus pärast Richard III nägemist. Tuleks neile peatselt uus võimalus anda, sest Richard III lavastus ja mitmed rollid olid esimese poolaasta parimate seast.

71. Unehelbed - Tallinna Tantsuteater (Tartus alates 10.8)
Lavastaja Heili Lindepuu. Huvitav, tahaks rohkem Tallinna Tantsuteatri tegemistega kursis olla. Loodetavasti toovad ka Tallinnasse. Hetkel olla see tööpealkiri, seega võib veel muutuda.

72. TEEL - Fine5 Tantsuteater (Tallinnas 3.6)
Liikumisinstallatsioon - Tagasi. Edasi. Eemal. Lähedal. Ühe tantsijate kogukonna pühendus möödunule.

73. Pesukaru talgupäev - Von Glehni Teater (Tallinnas alates 6.6)
Lavastaja Margus Prangel. Lastekas. Harrastusteater, aga Margus mängib ise ka. Kuigi ma pole enam sihtrühm(?) ja mu lapsed ka mitte. Samas Nukuteatri lastelavastused on päris tihti väga kõrgel tasemel, kõrgemalgi kui mitmed täiskasvanute omad.

74. Piimamees Tevje - Jõgeva Linna Teater (Pedjas alates 4.7)
Lavastaja Janek Varblas. Viiuldaja katusel draamaversioon. Harrastusteater. Tallinnast kaugel, muidu vaataks küll, sest lugu on mõjuv ja hea.

75. Unistajad - NO99 (Tallinnas 13.6)
Lavastaja Juhan Ulfsak. Olen millegipärast hoidunud seda vaatama minemast. Mul on tunne, et nad seal alguses istuvad mingi lina all ja siis lastakse see nende "teater" sealt ekraanile, ehk samahästi võiks vaadata mõnda teleteatrit. Ja siis teine osa on metallimuusika kontsert. Seega kokku mitte otseselt teatrietendus vaid midagi muud. Võib-olla eksin? Mängivad praktiliselt mu naabermajas ja sellepärast on alati igavamal õhtul ahvatlus NOsse põigata... Tuleks ainult tagasi see vana-hea NO, mida sai näha nende NO65+ lavastustes.

76. Üks väike tuba - Tartu Waldorf Teater (Tallinnas 6.6)
Lavastaja Külli Ehastu. Noored festivalivõitjad. Tulevad mu kodukanti Tartust. Kui õhtu on vaba, siis võib-olla astun saali sisse...

77. Igavikuline õhtusöök - Big Wolf Company (üle Eesti alates 28.6)
Lavastajad Grete Gross/Liseth Wolk. Kaasaegse tsirkuse lavastus. Polegi päris teater, aga mõtlesin, et panen selle ikkagi siia nimekirja.

78. Edith Piaf. Laenatud elu - Vene Noorsooteater (Kablis 20.7)
Lavastaja Alla Milovidova. Muusikaline lavastus. Edith Piafi laulud on head ja Piafi elulugu oli oscareidvõitnud filmi kaudu huvitav, teatrietendusena võib siis olla veelgi huvitam...

79. Lilled Algernonile - Lucive Design (Tallinnas 6.6)
Lavastaja Ekaterina Soorsk/Silver Soorsk. Tantsulavastus. Kestab tunni, aga pilet maksab üle 20 euro. Eriti infot selle kohta pole ka. Lugu ise on muidu hea - rumalast targaks ja jälle rumalaks tagasi muutumisest, läbi teadusliku katse. Tantsuline science fiction...

80. Helisevad muinaslood - Kesklinna Vaba Aja Keskus (Tallinnas 6.7)
Muusika ebatavalistel pillidel ja kaugete maade tõsi- ja muinasjutud.

81. Päris mäng - NUKU (Tallinnas 1.6)
Lavastaja Leino Rei. Mina pole sihtrühm enam... kahjuks...

82. Kukk - Alle-Saija Teatritalu (Alle-Saijas alates 21.7)
Lavastaja Janno Puusepp. Harrastusteater, Tallinnast kaugel.

83. ...ja õunapuud õitsevad - Alle-Saija Teatritalu (Alle-Saijas alates 2.8)
Lavastaja Ingrid Ulst. Harrastusteater, Tallinnast kaugel.

84. Pipi Pikksukk - Vene Teater (Tallinnas alates 1.6)
Lavastaja Juliana Laikova. Vene keeles Lindgren. Mängitakse ilmselt ka sügisel. Pipit mängib tüdruk viimasest TÜ VKA lennust... Pipit oleks muidu hea ka vene keele harjutamise mõttes minna vaatama.

85. Armastuskirjad - Tammsaare Teater (Tallinnas 1.6)
Lavastaja Reet Paavel. Ühe mehe ja naise kirjavahetus läbi 50 aasta, mie läbi paljastuva nende elud. Hiljuti esitas seda ka Kuressaare Linnateater.

86. Susanna saladus - Opera Veto (Tallinnas alates 2.6)
Lavastaja Thomas Wiedenhofer. Ooper. Täpsemalt lühiooper ja itaalia keeles.

87. Kapriisid 3,5 (Rakveres alates 6.7)
Lavastajad Henri Hütt/Mihkel Ilus See polegi päris vist päris teater, rohkem nagu installatsioonimoodi teater... Natuke ebaselge. Mul on eelmised peatükid nägemata ka.

88. Nutude salajutud - NUKU (Tallinnas 3.6)
Lavastaja Maria Usk. Teater pisematele lastele kui mina :) VÄLJA MÜÜDUD

89. Viikingitütar Ragna - Alle-Saija Teatritalu (Alle-Saijas alates 29.6)
Lavastaja Juhan Puusepp

90. Mida mehed tegelikult tahavad - Extramen (Mitmes kohas alates 30.6)
Ma tean ise ka mida tahan :) Eero Spriiti võib-olla kuulaks, aga teisi ei tea ei tunne ja ei huvita ka :)

91. Värvuke ja koletis - Vene Teater (Tallinnas alates 4.6)
Lavastaja Maria Šorstova Vene lasteteater... VÄLJA MÜÜDUD

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

"Kremli ööbikuid" lavastab ikka Robert Annus. Põnevil igaljuhul!

Anonüümne ütles ...

"Eestiranna" üksikpiletid ikka 15 ja 13, Piletilevis hetkel reisipaketid. Lahkesti oodatud :)

Danzumees ütles ...

Tegin vastavad parandused! Tänud teavitamast!

Anonüümne ütles ...

Möödunud aasta parim elamus - ,,Õhtu on salameri".Julgeksin selle etendiuse tuua isegi ettepoole ,,Ivanovist" ja ,,Praktilisest Eesti ajaloost".See oli lihtsalt midagi nii hingele,et siiamaani kummitab.Üks väheseid etendusi,mida tahaks veel vaadata.Kui lähed etendusele ja eriti ei oska midagi oodata ning siis saad sellise elamuse,siis ongi parimat asetust väärt.Ilus ilm on muidugi lisaväärtus ja mängukoht ka kena.Peaks olema iga teatrigurmaani kalendris.

Danzumees ütles ...

Tänud soovituse eest! Helen Rekkori lavastused on kõik alati mu huviorbiidis ja suure Edgar Valteri austajana tahaks seda veel eriti näha! Rääkimata sellest, et mitmed tuttavad on kiitnud oma eelmise suve elamust...
Selles mõttes on selle tüki esituskorrad mu kalendris küll üles märgitud, aga üsna palju on praegu teiste teatrite tegijad ise kutsunud oma tükke vaatama, seega vaatan, kuidas suve lõpp kujuneb.

Maris ütles ...


"Piimamees Tevje" on nähtud? Kui ei ole, siis ootame :) Mängitakse teist hooaega, sest eelmisel aastal olid etendused kõik välja müüdud.

https://www.piletimaailm.com/performances/71677-piimamees-tevje?lang=et_EE