teisipäev, 3. juuli 2007

Juunikuu filmid

Märkamatult suures kolimisesahinas ja välisesindajate nädalaga jäi juuni lühikeseks ning filme sai vaadatud ainult 2. Neist üks veel peale kauba 2 osaline miniseriaal. Pikema seletamiseta siirdungi asja juurde:
Ehk siis Rootsi riikikust televisioonist esimene vaadatud film - Elizabeth I. Kahe osaline miniseriaal teadagi kellest. Film räägib ühelt poolt tugeva naise võitlusest võimupukil oma poliitiliste vastastega, kes pahatihti olid ka mingitpidi sugulased. Teisalt üksiku naise armastusenälja hämaratest soppidest. Elizabeth hülgas kõigepealt ühe mehe sellepärast. et too polnud kuninglikust soost. Mees aga ehk ei võtnud ka naist tõsiselt. Pärast mehe surma, sai Elizabeth aru, et ta oli teinud vea, et polnud lähemalt mehega rida ajanud. Siis aga astub ihaldus ja armastusobjekti kohale hoopis eelmise armastatu poeg. Elizabeth võtab asja seekord märksa tõsisemalt. Kuid suhe takerdub mehe vajadusse olla midagi suuremat ja enamat ning samas ajastule kohaselt intriigiderägastikku. Keda uskuda, ked mitte - selles on küsimus. Võimas on Helen Mirreni mänguoskus. See roll oli veel mitmeid kordi parem kui Elizabeth 2. oma. Ja juba see oli vinge... Igatahes britid oskavad kostüümidraamasid teha. Lisaks muidugi rikas ajaloopärand, kus üks kuninglik on huvitavam kui teine. Kuid minu jaoks on Henry 8. ja tema naised ning otsesed järglased alati teistest veel huvitavamad tundunud. Film ehk miniseriaal on täielik elamus! Hinne 4+
Hot fuzz. Simon Pegg ja briti näitlejate kahurvägi nagu näiteks Bil Nighy, Timothy Dalton, Jim Broadbent, Paddy Considine, kui mainida võid mõningaid. Tegemist midagi actioni ja komöödia seguse filmiga. Natuke, küll peamiselt Simon Pegg-i pärast meenutas mehe eelmist filmi - Shaun of the dead, mis oli grammivõrra ehk veelgi parem. Kuid ka siin sai nii närvikõdi kui naerukõdi tunda. Sisu lühidalt selline, et ülihoolikas ja -tarmukas linnapolitsei saadetakse maale tööle. Väikekülla, kus krimiaalsuse protsent on 0 lähedane. Linnapolitsei aga leiab ka seal asju, mis on paigast ära, kuni kõik viib ühe suurema skandaalini ja Linnapolitseinikul saab maal ehk rohkemgi käed tööd täis kui linnas. Igati korralik briti film, mis pole küll hullult naljakas, kuid see nali on seda kvaliteetsem. Igati hea ja soovitatav film. Hinne 4Kommentaare ei ole: